Konkurs "Ośmiu Wspaniałych"

27 marca 2024 r. w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Dzielnicowa Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" pod patronatem Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak w Warszawie. Wzięli w niej udział znamienici goście: Pani Joanna Fabisiak - była posłanka na Sejm RP, Pan Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany, Pani Sylwia Lacek - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pan Andrzej Malina - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Pani Zofia Gajewicz - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany.

Nasi wolontariusze otrzymali nagrody w następujacych kategoriach:
• ÓSEMKA - nagrodę zdobyła Wanda Mężyńska, uczennica klasy 8a,
• ÓSEMECZKA - GRUPY - nagrodę zdobyli: Franciszek Błaszczyk z klasy 8a oraz Weronika Szuba, Maryla Jakubowska i Michał Szatkowski z klasy 8c.

Serdecznie GRATULUJEMY i jesteśmy DUMNI!

Zbiórka na rzecz Fundacji Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha

24 marca 2024 r. nasi wolontariusze kwestowali przed Kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, gdzie sprzedawalia ciasta. Zebrane fundusze zasiliły Fundację Spełnionych Marzeń im. Tomka Osucha, która zajmuje się dziećmi z problemami onkologicznymi.

Międzypokoleniowe Spotkanie Integracyjne

W sobotę nasi wolontariusze mieli przyjemność uczestniczyć w Międzypokoleniowym Spotkaniu Integracyjnym, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali quiz ekologiczny, z którym uczestnicy znakomicie sobie poradzili. Była super zabawa, dużo uśmiechu i ciekawych rozmów.

Spotkanie integracyjne "Wolontariusz lubi pomagać"

10 stycznia 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak odbyło się spotkanie integracyjne wolontariuszy i ich opiekunów pt. "Wolontariusz lubi pomagać". Naszą szkołę reprezentowały Joanna Kubiak i Zuzanna Sucharska z klasy 4a. Uczestnicy otrzymali gratulacje i podziękowania z rąk p. Grzegorza Pietruczuku, Burmistrza Dzielnicy Bielany, oraz p. Agnieszki Kowalskiej, Dyrektorki MDK im. M. Gwizdak. Była to wspaniała okazja do integracji wolontariuszy z bielańskich szkół oraz podsumowania ich dotychczasowej działalności. Uczestnicy rozmawiali także o tym, jakimi cechami powinien odznaczać się dobry wolontariusz, oraz wykonali plakaty.

Bielański Jarmark Bożonarodzeniowy

16 grudnia 2023 r. nasi wolontariusze wzięli udział w Bielańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka łączy! Wspólnie ze Stowarzyszeniem Razem dla Bielan przygotowaliśmy paczki dla dwóch rodzin, zgodnie z zasadą: Razem możemy więcej. Nie byłoby to możliwe bez pomocy darczyńców: rodziców naszych uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Dziękujemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

Bielański Wolontariusz Roku

Mimo zimowej aury dzisiejszy wieczór był dla społeczności naszej szkoły niezwykle gorący. Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy decyzją Kapituły Nagrody Bielańskiego Wolontariusza Roku przyznał naszej szkole tytuł i statuetkę w kategorii "Placówka Oświatowa Promująca Wolontariat" . Serdecznie dziękujemy Kapitule za to zacne wyróżnienie. Składamy także gorące podziękowania wszystkim, którzy wspierają nasze działania dobroczynne. Wolontariuszkami Roku zostały p. Agnieszka Gawrońska i p. Marta Kozikowska. Pani Marta otrzymała także tytuł i statuetkę Przyjaciela Bielańskiego Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy!

Bieg Niepodległości

11 listopada 2023 r. nasi wolontariusze po raz kolejny wsparli Fundację Maraton Warszawski. Chętnie wykonali zadania powierzone przez organizatorów 33. Biegu Niepodległości.

Wizyta na cmentarzu Stare Powązki

31 października 2023 r. wzięliśmy udział w projekcie #SzkołaPamięta. Nasi wolontariusze wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz Stare Powązki. Uporządkowali groby, zapalili znicze m.in. na grobie naszej patronki Hanki Ordonówny oraz innych znanych Polaków, którzy spoczywają w Alei Zasłużonych.

Spotkanie z kombatantem

Nasi wolontariusze wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcem Bielan, kombatantem, Panem Adrianem Gawerskim. Mieli okazję wysłuchać historii związanych z Wawrzyszewem z czasów II wojny światowej.

Sprzedaż ciast podczas pikniku rodzinnego

Nasi wolontariusze rozpoczęli nowy rok szkolny, sprzedając słodkości podczas rodzinnego pikniku. Przygotowali je rodzice oraz Stolica Lodów i Pączków. Dziękujemy! Ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę około 900 zł. Pieniądze zasilą budżet Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu. Wolontariusze, spisaliście się na medal! Gratulujemy!

Informacje na temat działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w ubiegłych latach są dostępne w zakładce Archiwum.