Menu

Uroczystości

Archiwum

 

Rok szkolny 2021/2022


Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy 1 września 2021 r. Tego dnia mieliśmy okazję gościć p. Marka Sitarskiego, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bielany (galeria 1, galeria 2).

21 października 2021 r. pierwszoklasiści wzięli udział w uroczystości ślubowania (galeria).

Jak co roku uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości poprzez wzięcie udziału w akcji "Szkoła do hymnu" (galeria). Z okazji Dnia Patronki Szkoły, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Święta Narodowego Trzeciego Maja i Dnia Ziemi powstały okolicznościowe filmy przygotowane przez uczniów. Zorganizowaliśmy także kolejną edycję akcji "Żywa Flaga" (galeria).

W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (galeria).

Został zorganizowany doroczny Tydzień Zdrowego Żywienia, tym razem pod hasłem „Moje wybory żywieniowe dobre dla klimatu" (galeria).

Niezwykle ważnym wydarzeniem były obchody 60. rocznicy powstania szkoły i 30. rocznicy nadania jej imienia Hanki Ordonówny, które odbyły się w kwietniu. 28 kwietnia 2022 r. gościliśmy liczne grono znakomitych gości (galeria). Nasi uczniowie otrzymali krawaty z tarczą szkoły, ufundowane przez Radę Rodziców (galeria).

Zyskaliśmy Ogród Marzeń, miłe miejsce do odpoczynku i wspaniałą ozdobę naszej szkoły (galeria).

Ostatnim dniem roku szkolnego był 24 czerwca 2022 r. (galeria).

 


 

Rok szkolny 2020/2021


Rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się 1 września 2020 r. Naszych najmłodszych uczniów odwiedził Pan Burmistrz Grzegorz Pietruczuk (galeria), który podarował im tradycyjne piórniki i wyprawki.

W trakcie roku przez wiele miesięcy nasi uczniowie uczestniczyli w zdalnej formie nauczania z powodu pandemii COVID-19. Z tego względu obchody świąt i rocznic zorganizowano online – uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz referaty dla swoich klas.

15 października 2020 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych (film).

7 grudnia 2020 r. obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły. Uczciliśmy także święta narodowe: Narodowe Święto Niepodległości i Święto Narodowe Trzeciego Maja.

W październiku zostały zorganizowane obchody Tygodnia Świadomości Dysleksji (galeria) i akcja "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie" (galeria), zaś w lutym – Dzień Bezpiecznego Internetu.

Rok szkolny zakończył się 25 czerwca 2021 r. (zobacz występ klasy 2b na filmie).

 


 

Rok szkolny 2019/2020


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się tradycyjnie na boisku szkolnym 2 września 2019 r.

W październiku pierwszklasiści wzięli udział w uroczystości pasowania na uczniów (galeria).

Uczniowie uczciwili ważne święta i rocznice, przygotowując apele i akademie. Odbyły się one z okazji Dnia Edukacji Narodowej (galeria 1, galeria 2), Narodowego Święta Niepodległości wraz z odśpiewaniem hymnu w ramach projektu "Szkoła do hymnu" (galeria), Dnia Patronki Szkoły (galeria), rocznicy wyzwolenia Warszawy i Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych (galeria). Apel z okazji Świąt Majowych został przygotowany w wersji online (film).

W listopadzie odwiedził naszą szkołę słynny reżyser, p. Krzysztof Zanussi (galeria), zaś w grudniu gościliśmy p. Przemysława Świercza, kapitana drużyny narodowej AMP Futbolu (galeria).

W październiku obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją” (galeria). Otrzymaliśmy także certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją.

W marcu szkoła była zmuszona przejść na pracę zdalną z powodu epidemii COVID-19. Z tego względu w formie online odbyły się spotkania wychowawców z uczniami na zakończenie roku szkolnego. 

Rok szkolny zakończyliśmy 26 czerwca 2020 r.

 


 

Rok szkolny 2018/2019


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęliśmy 3 września na szkolnym boisku i sali gimnastycznej. Gościem uroczystości klas pierwszych był Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany p. Artur Wołczacki, który wręczył uczniom piórniki z wyposażeniem, a dzieciom z oddziałów przedszkolnych wyprawkę szkolną. W uroczystości klas drugich i trzecich wzięli udział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany p. Grzegorz Pietruczuk i p. Anna Podsiadło – ogólnopolski koordynator programu "Moje miasto bez elektrośmieci", która przekazała szkole 24 mikroskopy (galeria).

Swój szczególny dzień mieli pierwszoklasiści, którzy wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia (galeria).

W tym roku ważnym wydarzenim były obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczciliśmy ją "Przemarszem dla Niepodległej" pod pomnik Warszawskie Termopile na Młocinach, gdzie uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy 30. Pułków Strzelców Kaniowskich (galeria), uczestnictwem w biciu "Rekordu dla Niepodległej", czyli odśpiewaniem hymnu państwowego 11 listopada o godz. 11.11 (film) oraz koncertem "Aby pamięć nie umarła..." dla rodziców (galeria). W świetlicy powstały prace plastyczne upamiętniające polską niepodległość (galeria).

Nasi uczniowie wzięli udział w uroczystościach patriotycznych na Cmentarzu Wawrzyszewskim: 1 września z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej (galeria) oraz 8 maja z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej (galeria). Uczniowie mieli okazję także spotkać się z p. Krystyną Budnicką – członkinią Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu (galeria) oraz p. Hanną Stadnik, uczestniczką Powstania Warszawskiego (galeria).

Odbyły się doroczne apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej (galeria), Narodowego Święta Niepodległości, Święta Patronki Szkoły (galeria), rocznicy Wyzwolenia Warszawy (galeria), rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (galeria). W klasach młodszych odbyły się apele dotyczące bezpieczeństwa: w czasie ferii zimowych (galeria) i w Internecie (galeria).

W grudniu w ramach obchodnów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbyły się warsztaty z osobą niewidomą (galeria).

Z okazji nadejścia wiosny udekorowaliśmy drzwi do klas wiosennymi kwiatami w ramach konkursu "Naj-wiosenne drzwi" (galeria).

Zorganizowaliśmy ponownie projekt "Żywa Flaga" (galeria).

Po raz kolejny nasi uczniowie przystąpili do projektu "Rowerowy Maj".  Nasza szkoła w ogólnym rakningu szkół dużych zajęła II miejsce i była najaktywniejszą szkołą na Bielanach (galeria).

W lutym odbyły się tradycyjne dni otwarte szkoły (galeria). Jak co roku zorganizowaliśmy również pikniki szkolne: we wrześniu (galeria) i czerwcu (film).

19 czerwca 2019 r. zakończyliśmy rok szkolny (galeria).

 


 

Rok szkolny 2017/2018


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 odbyła się 3 września w sali gimnastycznej. Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych pierwszym dniem szkoły był 1 września. Gościem ich uroczystości był Pan Tomasz Mencina, Burmistrz Dzielnicy Bielany. (galeria 1, galeria 2, film). 

W październiku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

Z okazji ważnych świąt i rocznic zostały zorganizowane apele: Dnia Edukacji Narodowej (galeria), Narodowego Święta Niepodległości (galeria), Dnia Patronki Szkoły (galeria), Rocznicy wyzwolenia Warszawy (galeria) oraz Świąt Majowych (galeria).

Dzień Flagi uczciliśmy stworzeniem Żywej Flagi na szkolnym boisku wraz z uczniami okolicznych szkół podstawowych i przedszkoli. Ponownie udało się pobić rekord frekwencji, która wyniosła 1520 osób (galeria).

W marcu po raz pierwszy odbyły się w naszej Szkolne Dni Talentów, podczas których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w śpiewie, tańcu, gimnastyce czy recytacji (galeria 1, galeria 2).

W lutym i marcu odbyły się tradycyjne dni otwarte dla przyszłych uczniów naszej szkoły (galeria 1, galeria 2), zaś w czerwcu piknik integracyjny (galeria).

Przystąpiliśmy do akcji "Rowerowy Maj", w której zajęliśmy I miejsce. W naszej szkole zwyciężyli uczniowie klasy 5b (galeria).

Rok szkolny zakończyliśmy 22 czerwca (galeria, polonez w wykonaniu uczniów klasy 5b na filmie).

 


 

Rok szkolny 2016/2017


Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęliśmy tradycyjnie na boisku szkolnym. Gościem inauguracji pierwszoklasistów była pani Anna Podsiadło, koordynator programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, która przekazała szkole pomoce dydaktyczne: tablicę interaktywną i tablet uzyskane w wyniku zbiórek elektrośmieci (galeria, artykuł).

W październiku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, którego gościem był m. in. Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, pan Grzegorz Pietruczuk (galeria).

Nasi uczniowie – jak co roku – przygotowali apele i akademie z okazji ważnych świąt: Dnia Edukacji Narodowej (galeria), Narodowego Święta Niepodległości (galeria), 72. rocznicy wyzwolenia Warszawy (galeria) oraz Świąt Majowych (galeria). Odbyło się także przedstawienie jasełkowe, a także apele: "Bezpieczne ferie" (galeria), "Bezpieczny internet" (galeria) i "Książka moim przyjacielem" (galeria).

W marcu zorganizowaliśmy dwa dni otwarte naszej szkoły dla jej przyszłych uczniów (galeria 1, galeria 2). Odbyły się także dwa szkolne pikniki integracyjne: pierwszy we wrześniu (galeria), a drugi w czerwcu (galeria).

Ponownie uczciliśmy Dzień Flagi (film), organizując Żywą Flagę z udziałem zaproszonych gości z okolicznych szkół i przedszkoli (galeria).

W maju wzięliśmy ponownie udzial w akcji "Rowerowy Maj", w której nasza szkoła zajęła II miejsce. Najlepszy wynik w naszej szkole osiągnęli uczniowie klasy 4b (galeria).

Nie zapomnieliśmy także o dobrej zabawie. Uczniowie mogli wziąć udział w kilku dyskotekach oraz tradycyjnym balu karnawałowym (galeria).

Tytuł Przyjaciela naszej szkoły otrzymał p. Zygmunt Morawski, przewodniczący Samorządu Mieszkańców osiedla Wawrzyszew.

 


 

Rok szkolny 2015/2016


W uroczystej inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole wzięli udział: Pani Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej, Pani Joanna Fabisiak, posłanka na Sejm RP, oraz Pan Tomasz Mencina, Burmistrz Dzielnicy Bielany (galeria).

W październiku pierwszoklasiści zostali oficjalnie pasowani na uczniów naszej szkoły (galeria).

Nasi uczniowie przygotowali doroczne apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Narodowego Święta Niepodległości (galeria 1, galeria 2), Święta Partonki Szkoły (galeria), Rocznicy Wyzwolenia Warszawy (galeria), Świąt Majowych (galeria). Przedstawienie poświęcone Hance Ordonównie nasi uczniowie wystawili raz jeszcze w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki (galeria). Dzień Flagi uczciliśmy stworzeniem żywej biało-czerwonej flagi na boisku szkolnym (galeria, i filmik z tego wydarzenia).

Nasza szkoła zajęła II miejsce w kampanii "Rowerowy Maj", za co nasi uczniowie zostali nagrodzeni m.in. 30 rowerami (galeria). Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się w gmachu Ambasady Holandii (galeria).

W styczniu odbył się bal karnawałowy (galeria), a w marcu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny (galeria).

W marcu zorganizowaliśmy dni otwarte dla przyszłych uczniów naszej szkoły i ich rodziców: pierwszy pod hasłem "Zakochaj się w Warszawie" (galeria), drugi – "Przygoda ze sportem" (galeria).

Nasi szóstoklasiści bardzo dobrze napisali sprawdzian zewnętrzny (galeria). W czerwcu wzięli udział w tradycyjnym Balu Szóstoklasistów (galeria).

Odbyły się pikniki integracyjne: we wrześniu "Zagrajmy na zielono na Bielanach" (galeria) oraz w czerwcu "Żyj zdrowo na sportowo" (galeria).

 


 

Rok szkolny 2014/2015


Odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego na Bielanach z udziałem m.in. Pani Joanny Fabisiak, Posłanki na Sejm RP, Pana Dariusza Piątka, Wicewojewody Mazowieckiego, Pani Katarzyny Góralczyk, mazowieckiej wicekurator oświaty, Pana Rafała Miastowskiego, Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Roberta Wróbla, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Bielany oraz ks. Bogusława Pasternaka, Proboszcza Parafii św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie. W czasie uroczystości nastąpiło przekazanie naszej szkole nowego sztandaru, ufundowanego przez Hutę Warszawa ArcelorMittal (galeria oraz artykuł w gazecie "Nasze Bielany", s. 3).

Nasza szkoła zdobyła tytuł laureata Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka w kategorii "Szkoły Podstawowe" (artykuł), a także została uznana za najlepszą szkołę podstawową na Bielanach w plebiscycie zorganizowanym przez gazetę "Twoje Bielany".

Odbył się festiwal wiedzy, umiejętności i zainteresowań "Bielańska Stonoga – Rodzina w Działaniu" (galeria).

W naszej szkole gościł ks. Biskup Józef Górzyński (galeria).

Odbyły się doroczne apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej (galeria), Narodowego Święta Niepodległości, Święta Patronki Szkoły, Rocznicy Wyzwolenia Warszawy (galeria) oraz świąt majowych (galeria 1, galeria 2).

Jak co roku, zostały zorganizowane obchody Dnia Ziemi (galeria 1, galeria 2), a także zbiórka elektrośmieci, której finałem było przekazanie naszej szkole tablicy interaktywnej i rzutnika multimedialnego uzyskanych ze wszystkich zbiórek zużytego elektrosprzętu (galeria).

Nasi szóstoklasiści bardzo dobrze napisali sprawdzian zewnętrzny (galeria). Małgorzata Potrzebowska (6b), która jako jedyna w szkole uzyskała maksymalną liczbę punktów, odebrała tytuł "Bielańskiego Orła" (artykuł w gazecie "Nasze Bielany", s. 3).

 


 

Rok szkolny 2013/2014


W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole odbył się Tydzień Dobrego Żywienia, którego ukoronowaniem był Bielański Festiwal Smaków z udziałem Burmistrza Dzielnicy Bielany. Został zrealizowany projekt edukacyjny związany z 10. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (galeria).

Uczniowie przygotowali apele okolicznościowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Narodowego Święta Niepodległości, Święta Patronki Szkoły (galeria), Rocznicy Wyzwolenia Warszawy oraz świąt majowych.

Wielki sukces odnieśli nasi szóstoklasiści, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki na sprawdzianie zewnętrznym. Dzięki temu nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych podstawówek w kraju, osiągając najwyższy poziom w skali staninowej. Jakub Krawiec (6b) i Maksymilian Wojciechowski (6c), którzy zdobyli na sprawdzianie maksymalną liczbę punktów, odebrali z rąk Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Rafała Miastowskiego, tytuły "Bielańskich Orłów" (zob. artykuł w gazecie "Nasze Bielany", s. 4).

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie
    Al. W. Reymonta 25
    01-840 Warszawa
  • (22) 663-55-69

Galeria zdjęć