Menu

Uroczystości

Aktualności

 

Wybór Wiosenki


24 marca odbyły się wybory Wiosenki. Do rywalizacji stanęły uczennice – reprezentantki klas 4-8. Zwyciężyła Nila Ciszek z klasy 8d, która odebrał nagrodę z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Miller, przewodniczącej jury. 

Nagrodę na stworzenie logo Samorządu Uczniowskiego odebrał Mateusz Ostaszewski z klasy 8c.


      

  

 


 

Światowy Dzień Zespołu Downa
 

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną na jego temat oraz do wzięcia udziału w akcji!W związku ze Światowym Dniem Zespołu Downa uczniowie podczas lekcji etyki wykonali skarpetki, które udekorowały guzikami, cekinami czy pomponami. Kolorowe skarpetki to symbol osób z zespołem Downa. Pamiętajmy o tym.


       

     

 


 

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

 


 

Zachęcamy do obejrzenia filmu stworzonego przez uczniów klas 7c i 8f.


 


 

Bezpieczne ferie zimowe - apel klasy 2c
 

 


 

Narodowe Święto Niepodległości
 

Narodowe Święto Niepodległości cała szkoła uczciła 10 listopada odśpiewaniem hymnu państwowego o godzinie 11:11.


   
 

Film poświęcony obchodom Święta stworzyli uczniowie klas 7a i 8d pod kierunkiem p. Marii Maj i p. Agnieszki Ambroziewicz.

>> Film <<

Uczniowie klasy 3c pod kierunkiem p. Bogumiły Kruszeńskiej przygotowali apel poświęcony 104. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Była to okazja do przybliżenia kart historii najmłodszym uczniom naszej szkoły. Zachęciliśmy do celebrowania tego święta wspólnie z rodzicami.
 

         

Galeria zdjęć.

 


 

Bielański Dzień Zdrowego Jedzenia
 

9 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Bielańskim Dniu Zdrowego Jedzenia pod hasłem: „Wiem, co jem – kuchnie świata”, zorganizowanym pod honorowym patronatem Burmistrza Bielan p. Grzegorza Pietruczuka przez Szkołę Podstawową nr 247 im. K. Lisieckiego „Dziadka”. Zadaniem uczestników było przygotowanie stoiska z potrawami wylosowanego państwa świata.

Delegacja naszej szkoły zaprezentowała kuchnię Wielkiej Brytanii. Na naszym plakacie widniało hasło „Tea time”. Nila Ciszek, Zofia Sitek i Zuzanna Sitek, uczennice klasy 8d, zaprosiły w języku angielskim do degustacji szarlotki, cynamonowych bułeczek z kremem cytrynowym, sernika, owsianych ciasteczek, miętowych czekoladek oraz oczywiście wspaniałej i aromatycznej angielskiej herbaty.

Uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie o owocach i warzywach, przygotowane przez najmłodszych uczniów oraz mieli okazję spróbować wielu smacznych, zdrowych i oryginalnych potraw przygotowanych na tę okazję przez delegacje bielańskich szkół podstawowych.

Zobacz galerię zdjęć.


   

   

 


 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji


W dniach 3-9 października 2022 r. wraz z wieloma szkołami w całej Europie obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji, któremu tym razem przyświecało hasło: „Przełamujemy bariery”. Jest to ogólnopolska akcja pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, której celem jest przybliżenie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom problematyki dysleksji.

Nasze działania:
- Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka informacyjno-edukacyjna: o 9 zagadnieniach, które dziecko z dysleksją chciałoby Nam powiedzieć oraz o mocnych stronach osób z dysleksją.
- W czasie przerw uczniowie mierzyli się z wyzwaniem, jakim było rozwiązanie krzyżówki, która dotyczyła omawianego tematu oraz rozwiązywali rozdawane przez nauczycieli rebusy, łamigłówki, szyfry.
- Przez cały tydzień uczniowie mogli zapoznać się z wyświetlaną prezentacją multimedialną przybliżającą sylwetki sławnych dyslektyków oraz pisownią wyrazów, które sprawiają trudność - a chodzi o WYJĄTKI.
- Uczniowie klasy 8a czytali młodszym koleżankom i kolegom bajkę „Książkowe Królestwo (dla dzieci z dysleksją)”, aby ich również zachęcić do czytania i pokonywania pojawiających się w tym obszarze trudności.
- Świetlica zadbała o atrakcyjne zajęcia, w trakcie których uczniowie zilustrowali wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Prace można podziwiać na korytarzach szkolnych.
- W oddziałach przedszkolnych 0a i 0b dzieci zapoznały się z tematem dysleksji poprzez prezentację na temat trudności, jakie napotykają uczniowie z życiu codziennym. Przeprowadzono również ćwiczenia ortofoniczne w celu usprawnienia narządów artykulacyjnych, stymulacji funkcji słuchowych, kształtowania orientacji w przestrzenni oraz profilaktyki zaburzeń rozwojowych.
- Wychowawcy przybliżyli swoim uczniom temat dysleksji na podstawie filmu edukacyjnego „Dar Dysleksji” i bajek z serii „Magiczne bajki na dziecięce smutki”.
- Wiedzę rodziców pogłębiono zachęcając ich do zapoznania się z filmem „Jak działa dysleksja, dysortografia, dysgrafia i dyskalkulia?”
- Ogłoszono dla klas III-V konkurs na wykonanie plakatu ortograficznego.
 

      

        

    

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji za aktywność i zaangażowanie! (galeria)

 


 

Uroczystość z okazji 83. rocznicy bitwy "Warszawskie Termopile"
 

21 września 2022 r. poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klasy 8f uczestniczyli w uroczystości patriotycznej z okazji 83. rocznicy bitwy „Warszawskie Termopile”. Odbyła się ona pod pomnikiem upamiętniającym bitwę na skwerze Pułku Strzelców Kaniowskich. Jej organizatorami były Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy. Wśród zaproszonych gości obecna była Wicemarszałek Sejmu RP – p. Małgorzata Gosiewska. Przemówienie wygłosił Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy – p. Grzegorz Pietruczuk. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy również wystąpienia przedstawiciela kombatantów.


 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego


1 września 2022 r. odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023 w klasach 0-8. Szczególnie uroczyście ten dzień świętowali nasi najmłodsi Uczniowie. Mieliśmy przyjemność gościć p. Sylwię Lacek, Zastępczynię Burmistrza Dzielnicy Bielany, i p. Natalię Krupę, Radną Dzielnicy Bielany, które wręczały pierwszoklasistom piórniki z wyposażeniem, a zerówkowiczom "Paczki Przedszkolaczków". Przybory te z pewnością zostaną przez Uczniów stosownie wykorzystane w szkole. Dzieci z radością i ufnością rozpoczynają swoją uczniowską przygodę w szkole. Pani Dyrektor Małgorzata Miller wraz z wychowawcami życzyła wszystkim Uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.
 

      


Apel na rozpoczęcie nowego roku szkolnego przygowała klasa 3b pod kierunkiem p. Iwony Stawarskiej.


 


 

Informacje na temat uroczystości w ubiegłych latach są dostępne w zakładce Archiwum.

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie
    Al. W. Reymonta 25
    01-840 Warszawa
  • (22) 663-55-69

Galeria zdjęć