Inne programy

Integracyjna przygoda detektywistyczna

Integracyjna przygoda detektywistyczna to międzynarodowy projekt, który ma na celu wsparcie integracji uczniów polskich i ukraińskich z naszej placówki poprzez ruch i aktywność fizyczną. Jest realizowany w ramach projektów Integration of Ukrainian Refugee Children Through Sport (IURTS) oraz We Play Together (WPT). Pierwsze półrocze minęło szybko naszym uczniom na realizacji zadań Detektyw Meryl i jej asystenta Wattsona.

I PÓŁROCZE 2023/2024

WRZESIEŃ 2023
„Szkolenie detektywistyczne i tajemniczy kod”
Na pierwszym spotkaniu on-line dzieci poznały Detektyw Meryl i jej asystenta Wattsona. Dowiedziały się, na czym będzie polegała ich misja w kolejnych miesiącach i z jakich specjalistycznych narzędzi i umiejętności będą korzystać. Meryl przeprowadziła specjalne szkolenie, po ukończeniu którego uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty.

PAŹDZIERNIK 2023
W październiku, nasi uczniowie wraz z Detektyw Meryl wyruszyli na pierwszą ruchową misję detektywistyczną w Warszawie. Nasi mali detektywi odnaleźli znaczenie symbolu z Syrenką i dzięki temu rozwiązali pierwszą zagadkę. Zadaniom towarzyszyło zdobywanie wiedzy o stolicy Polski.

LISTOPAD 2023
Mamy przyjemność podzielić się kolejnym etapem naszego zaangażowania w projekcie "Integracyjna przygoda detektywistyczna". W listopadzie, nasi uczniowie wraz z Detektywem Meryl wyruszyli w ruchową misję detektywistyczną do urokliwego Kijowa. Nasi mali detektywi odwiedzili Muzeum Mikrominiatur w Ukrainie, co pozwoliło im na rozwiązanie kolejnej tajemniczej zagadki. W trakcie swojej przygody zdobywali także wiedzę na temat stolicy Ukrainy.

GRUDZIEŃ 2023
Właśnie ukończyliśmy czwarte już wyzwanie w ramach udziału w projekcie „Integracyjna przygoda detektywistyczna”. W grudniu, nasi uczniowie udali się razem z Detektyw Meryl na wycieczkę do polskiego miasta, które słynie z krasnali. Czy wiecie jak się ono nazywa? Tak, do Wrocławia. Sami zobaczcie, jak dobrze się bawiliśmy!

STYCZEŃ 2024
Za nami najnowsze wyzwanie w ramach projektu „Integracyjna przygoda detektywistyczna”. W styczniu nasza ekipa detektywów udała się do Lwowa, zgłębiając fascynujące tajemnice tego miasta. Tam odbyło się kolejne śledztwo. Detektyw Meryl i jej dzielna ekipa w pięknym, pełnym zabytków Lwowie odnaleźli rodzinę Watsona. Zagadka, wręcz naukowa, naprowadziła na rozszyfrowanie kolejnego symbolu od Dziadka.