Menu

Laboratoria Przyszłości

Nagłówek

 

"Laboratoria Przyszłości"


Nasz szkoła bierze udział w programie edukacyjno-technologicznym "Laboratoria Przyszłości". Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Szczegółowe informacje o nim można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl/web/laboratoria.Z wykazem sprzętu, zakupionego dla naszej szkoły w ramach programu, można zapoznać się w pliku (pdf).

 


 

Lekcje historii z wykorzstaniem kamery cyfrowej
 

4 grudnia 2023 r. odbyły się w klasach 5a oraz 5b lekcje historii „Uczta na Olimpie”. Szkolną przygodę z mitologią grecką utrwalił przy pomocy kamery przenośnej cyfrowej Sony 4K FDR-AX53 (sprzęt "Laboratoriów Przyszłości") uczeń klasy 8a – Mikołaj Wasilewski. Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego wykonanie było możliwe dzięki ww. sprzętowi.
 

 


 

Matematyka w klasie 4b z wykorzystaniem długopisów 3D
 

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 4b korzystali z długopisów 3D, zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", tworząc zestaw siedmiu podstawowych znaków rzymskich. Następnie dzieci - podczas pracy w grupach - liczby zapisane w systemie dziesiątkowym przedstawiali w systemie rzymskim.

Zobacz galerię zdjęć.


     

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie
    Al. W. Reymonta 25
    01-840 Warszawa
  • (22) 663-55-69

Galeria zdjęć