Menu

Oddziały przedszkolne

Archiwum

 

Rok szkolny 2021/2022


Rok szkolny 2021/2022 w oddziałach przedszkolnych, czyli grupach 0a i 0b, obfitował w rozmaite wydarzenia i przedsięwzięcia.

W październiku odbyła się uroczystość pasowania na ucznia (galeria).

Dzieci miały okazję wziąć udział w wielu zajęciach o różnorodnej tematyce: "Muzyczna Kraina" (galeria), "Akademia Małego Lekarza" (galeria 1, galeria 2), warsztatach muzycznych (galeria 1, galeria 2, galeria 3), "Polna Edukacja" (galeria 1, galeria 2, galeria 3, galeria 4), warsztatach "Labalo" poświęconych pracy detektywa i daktyloskopii (galeria), projekcie edukacyjnym "Pszczoły" (galeria), warsztatach ceramicznych (galeria), lekcji ze Strażą Miejską na temat bezpieczeństwa podczas zabaw (galeria).

Odbyły się tradycyjne mikołajki (galeria), spotkanie świąteczne z recytacją wierszy i śpiewaniem kolęd (galeria), ferie zimowe (galeria) i bal karnawałowy (galeria).

Dzieci wzięły udział także w wycieczkach do "Wioski pod Kogutem" (galeria) i Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio" (galeria).

Zostały zorganizowane konkursy: "Ekologiczny Anioł" (galeria) i "Ekologiczna Marzanna" (galeria).

Rok szkolny zakończył się 23 czerwca 2022 r. (galeria).

 


 

Rok szkolny 2020/2021


Oto projekty, które udało się zrealizować naszym grupom zerówkowym: 0a i 0b, w roku szkolnym 2020/2021.

Odbyły się mikołajki (galeria) i tradycyjne spotkanie świąteczne (galeria). Aktywnie spędziliśmy ferie zimowe (galeria). Odbył się bal karnawałowy (galeria). Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (galeria), Pierwszy Dzień Jesieni (galeria), Światowy Dzień Pluszowego Misia (galeria), Dzień Ziemi (galeria), Dzień Dziecka (galeria). Dowiedzieliśmy się o tym, czym jest dysleksja w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji (galeria).

Odbyły się wycieczki: w maju do Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio" (galeria), zaś w czerwcu do Kawęczyna (galeria).

Odwiedził nas teatr Pomarańczowy Cylinder ze spektaklem "Pierwsza gwiazdka" (galeria). Wzięliśmy udział w projekcie Szkoła Muz w Bielańskim Ośrodku Kultury (galeria).

Zostały zorganizowane konkursy plastyczne: "Moja ulubiona przygoda Plastusia" (galeria) oraz "Moje wakacyjne marzenie" (galeria).

Uczyliśmy się o bezpieczeństwie w poruszaniu się po mieście podczas zajęć ze strażą miejską (galeria), metodach udzielania pierwszej pomocy (galeria 1, galeria 2) oraz odbyliśmy spacer w ramach praktycznej nauki zasad bezpiecznego docierania do szkoły (galeria). Uczestniczyliśmy także w zajęciach na temat niepełnosprawności (galeria).

Wzięliśmy udział także w warsztatach fizycznych i chemicznych (galeria), lekcji online zorganizowanej przez Muzeum w Wilanowie (galeria), warsztatach plastycznych (galeria), warsztatach na temat właściwości magnesów (galeria) i minerałów (galeria), warsztatach w bibliotece szkolnej (galeria), zajęciach na temat zdrowego żywienia (galeria), zajęciach na temat smogu (galeria), warsztatach przygotowywania kartek bożonarodzeniowych (galeria), zajęciach Labolo (galeria), warsztatach mydlarskich (galeria), zajęciach muzycznych (galeria), zajęciach kulinarnych (galeria), zajęciach ogrodniczych (galeria 1, galeria 2), warsztatach wielkanocnych (galeria), warsztatach florystycznych (galeria), zajęciach laboratoryjnych (galeria), projekcie "Herman" służącym doskonaleniu umiejętności pisania (galeria).

Rok szkolny zakończyliśmy 24 czerwca 2021 r. (galeria).

 


 

Rok szkolny 2019/2020


W roku szkolnym 2019/2020 nasi zerówkowicze byli podzieleni na dwie grupy: 0a i 0b.

Pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej stali się podczas uroczystości ślubowania (galeria).

W Dniu Edukacji Narodowej obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 2a, zaś z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w projekcie "Szkoła do hymnu" (galeria) oraz "Wieczorze Pieśni Patriotycznej" (galeria).

W listopadzie miało miejsce świętowanie Dnia Pluszowego Miasia, w grudniu odbyły się mikołajki (galeria) i przedświąteczne spotkania (galeria), zaś w lutym – bal karnawałowy (galeria). 

Odbyły się wycieczki do kina na film pt. "Wyprawa Magellana" (galeria), "O Yeti!" (galeria) i "Ratujmy Florę", do Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego na spektakl pt. "Kto pokona smoka" (galeria) oraz Fabryki Bombek i Ozdób Choinkowych (galeria).

Do naszej szkoły zawitali z kolei artyści Teatru Pomarańczowy Cylinder ze spektaklami pt. "Profesorek Wodorek i Superbohaterowie" (galeria) i "Profesor Wodorek i Wehikuł Czasu" (galeria).

W ciągu roku szkolnego odbyło się wiele zajęć tematycznych, w tym nauka przechodzenia przez jezdnię  (galeria), nauka gry na bębnach (galeria), warsztaty teatralne i projekt "Szkoła Muz" w Bielańskim Ośrodku Kultury (galeria), warsztaty z okazji Tygodnia Zdrowego Żywienia (galeria) oraz zajęcia plastyczne na temat wakacji (galeria), jesieni (galeria), pieczenia chleba (galeria), tworzenia kompozycji w żelowych świeczkach (galeria), ferii zimowych (galeria) i kosmosu (galeria). Odbył się konkurs plastyczny "Mieszkańcy lasu" (galeria).

W okresie nauczania zdalnego zerówkowicze wykonali w domach prace plastyczne (galeria 1, galeria 2).

 


 

Rok szkolny 2018/2019


W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole funkcjonowały dwa oddziały przedszkolne 0a i 0b.

We wrześniu odbyła się uroczystość pasowania na zerówkowicza.

W listopadzie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości udziałem w akcji "Rekord dla Niepodległej", czyli wspólnym śpiewaniu hymnu (galeria). Wraz z dziećmi z Przedszkola nr 341 uczestniczyliśmy w zajęciach "Polska moja ojczyzna. Symbole narodowe”.

Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienia teatralne: "Aby zmądrzały żaby" (galeria), "Polskie dróżki" w wykonaniu Teatru Parandyk, "Pszczółka Maja" Narodowego Teatru Edukacji (galeria) oraz "Profesorek Wodorek w kosmosie" Teatru Pomarańczowy Cylinder (galeria). Grupa 0a wybrała się do Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1, gdzie wzięła udział w projekcje "Szkoła Muz" (galeria).

Odbyły się projekty związane z porami roku: konkurs "Dary i barwy jesieni" (galeria), zabawy podczas ferii zimowych (galeria) i obchody pierwszego dnia wiosny (galeria).

Dzieci wzięły udział w mikołajkach i dyskotece mikołajkowej (galeria) oraz balu karnawałowym (galeria). Odbyły się także obchody Dnia Dziecka (galeria).

Muzykalność i poczucie rytmu ćwiczyliśmy podczas zajęć "Łudu dubu" (galeria), zaś umiejętność manualne w czasie warsztatów ceramicznych (galeria).

Tradycją stało się już czytanie książek przez rodziców i uczniów klas starszych (galeria 1, galeria 2, galeria 3).

W czasie wycieczki na skrzyżowanie dzieci przypomniały sobie prawidłowe zachowania na drodze (galeria). Pracę stolarza poznały podczas wycieczki do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO (galeria). Wybrały się także w multimedialną podróż po najciekawszych miastach Polski do Kinoteki (galeria).

 


 

Rok szkolny 2017/2018


W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole funkcjonowały dwa oddziały przedszkolne: 0a i 0b.

Dzieci wzięły udział w wielu ciekawych wycieczkach, w tym do Teatru Kamienica na spektakl edukacyjny pt. "Kulek" w ramach IX edycji kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni, Muzeum Archeologicznego na zajęcia poświęcone garncarstwu (galeria), Kinoteki na zajęcia na temat dubbingu, na Farmę Dyń (galeria), Pałacu pod Blachą (galeria), Teatu 6. piętro na spektakl muzyczny pt. „Święta z innej planety” oraz Teatru Lalka na przedstawienie pt. "Krzesiwo" na motywach baśni Andersena.

Odbyły się zajęcia poświęcone wielu różnym tematom. Uczniowie świętowali Dzień Jabłka (galeria) i Dzień Marchewki (galeria), wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Publicznej im. S. Staszica, uczyli się grania na bębnach na zajęciach na temat rytmu (galeria), obchodzili Tłusty Czwartek, poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu na zajęciach pt. "Raz, dwa, trzy- klikasz Ty! By dzieci uważały w Sieci!", poszerzyli swoją wiedzę na temat Kosmosu na zajęciach astronomicznych (galeria), zapoznali się z życiem mieszkańców Sudanu Połudnowiego podczas spotkania z podróżnikiem Piotrem Horzelą (galeria), sadzili cebulę, rzeżuchę i fasolę na zajęciach w kąciku przyrody (galeria), poznali właściwości zdrowotne cytryny (galeria), świętowali Pierwszy Dzień Wiosny (galeria), poznali najważniejsze zasady handlu na zajęciach w sklepiku (galeria), uczcili Święto Polskiej Niezapominajki (galeria) oraz wzięli udział w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" (galeria).

Szkolne Koło Teatralne wystawiło w obu grupach przygotowane przez siebie przedstawienia: "Śpiącą Królewnę", "Brzydkie kaczątko" i "Mysia Pysia" (galeria) oraz "Rzepka". Dzieci zobaczyły także przedstawienie kukiełkowe pt. "Chcę być zdrowy i wesoły" (galeria).

Gośćmi zerówek byli także uczniowie z klas starszych oraz rodzice, którzy przeczytali dzieciom baśnie (galeria).

Uczniowie wzięli udział również w konkursach plastycznych: "Ja i moje ulubione warzywo/owoc" (galeria), "Portret Świętego Mikołaja" (galeria), oraz turniej "Mistrz gry w warcaby" (galeria).

 


 

Rok szkolny 2016/2017


W roku szkolnym 2016/2017 zerówkowicze byli podzielenie na trzy oddziały: 0a, 0b i 0c.

Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w wielu zajęciach edukacyjnych. Grupa 0c uczestniczyła w inauguracji VIII edycji kampanii społecznej „Warszawska Linia Edukacyjna” (galeria), zaś grupa 0b w zajęciach ruchowych zorganizowanych przez Disney Junior oraz Akademię Zdrowego Przedszkolaka inspirowanych filmem "Ruszaj się z Disney Junior" (galeria). Wszystkie grupy wzięły udział w zajęciach w Bielańskim Ośrodku Kultury pt. "Szkoła Muz" (galeria), warsztatach w Zamku Królewskim w Warszawie na temat dawnych smakołyków i naczyń (galeria) oraz akcji „Dzielni samodzielni” poświęconych zdrowemu odżywianiu, ruchowi, higienie i zasadom bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie ferii zimowych (galeria).

W listopadzie zerówkowicze przygotowali jesienne przedstawienie dla rodziców o Literojadach (galeria). Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe (galeria) oraz figurki Pomocników Świętego Mikołaja, zaś w czerwcu - występ z okazji Dnia Mamy i Taty (galeria).

W styczniu naszą szkołę odwiedził pisarz i podróżnik Łukasz Wierzbicki, autor książki "Afryka Kazika" (galeria).

Dzieci uczestniczyły także w wycieczkach, w tym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (galeria), Gospodarstwa Agroturystycznego "Cztery Pory Roku" (galeria), Muzeum Papiernictwa w Konstyncinie-Jeziornie (galeria) i Ośrodka Edukacji Ekologicznej VIRGA w Drogoszewie (galeria).

Zobacz także galerię zdjęć z zakończenia roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych.

 


 

Rok szkolny 2014/2015


W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole funkcjonowały dwa oddziały przedszkolne, czyli grupy 0a i 0b.

Odbyło się tradycyjne pasowanie na szkolniaka (galeria), a także obchody Dnia Babci i Dziadka (galeria) oraz Dnia Mamy i Taty (galeria).

Dzieci uczestniczyły w zajęciach i warsztatach: "Ciekawe dlaczego - woda?" w Mediatece (galeria), warszaty modelarskie w Muzeum Archeologicznym oraz szkolne zajęcia na temat jabłek (galeria). Dla obu grup zorganizowano także wycieczki do Gospodarstwa Agroturystycznego Wymysły pod Lasem niedaleko Pomiechówka (galeria) oraz Stajni "Wilga" (galeria).

Brały udział także w konkursach, m.in. w Przeglądzie Piosenki "Rozśpiewane świetlice" pt. "Warszawa da się lubić" w Szkole Podstawowej nr 80 im. H. Kownackiej (galeria, film w serwisie Youtube – od 8:49). Odbył się także szkolny konkurs recytatorski "Dorota Gellner dzieciom" (galeria).

Oto sukcesy naszych zerówkowiczów:
●  I miejsce Weroniki Arczyńskiej (0a) w międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Jesienny pejzaż" (organizator: świetlica w Szkole Podstawowej nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich w Warszawie). Wyróżnienie w konkursie otrzymała Zofia Walkowiak (0a) (galeria).
●  Wyróżnienie dla Izabeli Węgier (0a) w konkursie plastycznym "Wspomnienia z wakacji" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 247 im. K. Lesickiego w Warszawie) (galeria).
●  Wyróżnienie dla Anny Grądziel (0a) w dzielnicowym etapie 38. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" (galeria).

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie
    Al. W. Reymonta 25
    01-840 Warszawa
  • (22) 663-55-69

Galeria zdjęć