Menu

Klasy I-III

Aktualności

 

Pogadanka o smogu
 

Pani Ewa Hajgiel, mama dwojga naszych uczniów, poprowadziła w klasie 2c pogadankę na temat smogu i jego wpływie na zdrowie ludzi. Swoje wystąpienie ilustrowała świetną prezentacją i filmikami. Dzieci wykonały zadania w specjalnie przygotowanej broszurce oraz rozwiązały rebusy.

Zobacz galerię zdjęć.


        

 


 

Wizyta podróżnika
 

22 marca 2023 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej odwiedził p. Piotr Horzela – Opowiada, podróżnik, propagator wiedzy przyrodniczej. Poprowadził bardzo interesującą i pouczającą prelekcję pt. "Antarktyka – 17 miesięcy w polarnej stacji badawczej".

Zobacz galerię zdjęć.


       

 
Witaj, Wiosno! 


Witaj, Wiosno! Najmłodsze dzieci przywitały Wiosnę śpiewem, spacerując i obserwując zmiany w pogodzie i przyrodzie. Zauważyły pączki i młode listki na drzewach oraz krzewach, wczesne kwiatki, słuchały śpiewu ptaków. Kolorowymi strojami i instrumentami podkreśliły to radosne wydarzenie. Wesoły wiosenny przemarsz zakończyły aktywnością plastyczną inspirowaną tymi przemianami.
 

       

    

 


 

Wycieczka 1b do Muzeum Azji i Pacyfiku
 

Uczniowie klasy 1b wzięli udział w warsztatach "Oblicza tradycji i wierzeń, czyli maski Azji i Pacyfiku" w Muzeum Azji i Pacyfiku.

Zobacz galerię zdjęć.


        

 


 

Zajęcia w bibliotece publicznej
 

Pierwszoklasiści odwiedzili Bibliotekę Publiczną przy ul. Petofiego 3. Podczas zajęć otrzymali swoje pierwsze karty biblioteczne.


        

         

 


Bale w karnawale
 

    

    

 


 

Szkolny konkurs wokalny "Kolędujmy wszyscy wraz" – wyniki


Laureatami szkolnego konkursu wokalnego "Kolędujmy wszyscy wraz" – w gronie uczniów klas 1-3 – zostali:

I miejsce – Zuzanna Markowska (1a), Julia Halicka (1a), Zofia Dziewińska (3a), Joanna Kubiak (3a), Oliwia Sulej (3a), Kajetan Grodzki (3c);
II miejsce – Maja Strzałkowska (1a), Oskar Horszczaruk (1a);
III miejsce – Adam Szymczak (1a).

Gratulujemy!

 


 

Ekoeksperymentarium w Muzeum Warszawskiej Pragi - warsztaty ekologiczne klasy 3a
 

      

 


 

"Nie dla pingwina ciepła kraina" - spotkanie integracyjne


28 stycznia 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć przyszłych uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych wraz z rodzicami i opiekunami na spotkaniu integracyjnym pod hasłem: "Nie dla pingwina ciepła kraina". Gości przywitała Pani Dyrektor Małgorzata Miller. Na wstępie uczniowie klasy 2c pokazali krótkie przedstawienie o zimie. Młodzi Goście uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach plastycznych, muzycznych i sportowych.

Zobacz galerię zdjęć.
 

    

      

 


 

"Warszawa w piosence" 
 

W V Warszawskim Konkursie Wokalnym pt. "Warszawa w piosence" laureatem i zdobywcą II miejsca został Krzysztof Szuba z klasy 3a. Ucznia do konkursu przygotowała p. Teresa Budzanowska. Gratulacje!
 

     

 


 

Spotkania przy choince


Przed przerwą świąteczną odbywają się spotkania przy choince, nasze klasowe wigilie. Wspólnie z dziećmi przygotowujemy je zgodnie z tradycją. Takie wydarzenia integrują zespoły klasowe i przynoszą zadowolenie ze wzajemnego obcowania w niecodziennym, ale wyjątkowym klimacie radosnego oczekiwania.
 

     

      

 


 

Bielańskie mikołajki


Klasy 2b i 2c uczestniczyły wczoraj w imprezie sportowej "Sportowa Gwiazdka" w CRS Bielany. Przygotowano konkurencje sportowe, konkursy, gry i zabawy oraz drobne upominki. Były też dmuchańce. W hali wydzielona została również specjalna Strefa Mikołaja ze Śnieżynkami. Dzieci układały choinkę z dużych puzzli oraz konstruowały budowle z klocków.

Otwarcia pierwszej tury imprezy dokonał Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany oraz z Anna Szymczak-Gałkowska Dyrektor CRS Bielany. Drugą turę otworzył Andrzej Malina Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany. Pojawił się również Mikołaj, a dzieci bawiły się znakomicie.
 

     

        

 


 

Konkurs recytatorski "O mojej Ojczyźnie" wyniki


Z przyjemnością informujemy, iż laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „O mojej Ojczyźnie” zostali:

KLASY I
I miejsce – Julia Halicka (1a)
II miejsce – Oskar Horszczyczak (1a)
III miejsce – Zofia Kołodziej (1c)

KLASY II
I miejsce – Julia Janaszek (2c)
II miejsce – Kaja Ciok (2b)
III miejsce – Wanda Filipowska (2b)

KLASY III
I miejsce – Krzysztof Szuba (3a)
II miejsce – Antoni Wasilewska (3c)
III miejsce – Emilia Śliwa (3c)

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Wiraszka (1a), Anna Gocół (1b), Jakub Bałagulski (1c), Szymon Byszewski (2a), Małgorzata Welman (2a), Wojciech Mroczek (2a), Kacper Firmanty (2b), Marta Szrajner (2c), Lena Mróz (2c), Dzmitry Kiryliuk (2c), Wojciech Chudy (3a), Helena Szmurlo, (3b), Antoni Matysiak (3b), Kajetan Grodzki (3c).

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!
 

    

 


 

Nowa legenda


Uczniowie klas 1b i 2c odwiedzili w piątek Bielański Ośrodek Kultury uczestnicząc w kreatywnych warsztatach teatralnych pt. "Nowa legenda". Przypomnieli sobie znane warszawskie legendy i wreszcie wykreowali całkiem własną bielańską legendę z wątkiem na ulicy Płatniczej . Dzieci wspólnie stworzyły główny zarys scenariusza legendy, a artystki odegrały ją brawurowo na scenie . Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za zaproszenie!
 

     

    

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia


Misie 25 listopada nie tylko zawładnęły świetlicą. Dzielnie też towarzyszyły młodszym dzieciom w nauce i zabawie.
 

       

        

Więcej zdjęć w galerii.

 


 

Pierwszy śnieg  


Spadł pierwszy śnieg , wiec nie mogło być inaczej. Radość dla dzieci! Pierwszy śnieg ! Pierwszy bałwan w wykonaniu klasy 2b. Taką zimę lubimy.
 

         

 


 

Zdrowe śniadanie w 3c


Klasa 3c przygotowała samodzielnie zdrowie śniadanie w ramach tygodnia zdrowego żywienia.
 

       

Zobaczcie zdjęcia w galerii.

 


 

Bielański konkurs "Moja mała Ojczyzna"
 

Gratulujemy zajęcia trzeciego miejsca w XI Bielańskim Konkursie "Moja mała Ojczyzna" Piotrowi Matyjaszczykowi (3c), Zuzannie Sucharskiej (3a), Emilii Śliwie (3c) i Janowi Witkoszowi (3a).
 

   

 


 

Wyniki konkursu "Plakat ortograficzny"


Dziękujemy wszystkim uczniom klas III, którzy wzięli udział w konkursie na plakat o tematyce ortograficznej, odbywającym się w ramach obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej szkole. Na konkurs wpłynęło dużo ciekawych prac. Oto nasi laureaci:

I miejsce – Emilia Śliwa (3c)
II miejsce – Jagoda Rudy (3c)
III miejsce – Wojciech Chudy (3a)

Gratulujemy zwycięzcom! Prace nagrodzonych uczniów można obejrzeć na korytarzu szkolnym na I piętrze.  
 

      

 


 

Bezpieczna droga do domu i szkoły


Klasa 2c odwiedziła Stacja Muzeum. Przewodnik poprowadził w muzeum wspaniałą lekcję „Bezpieczna droga do domu i szkoły”, której celem było kształtowanie bezpiecznego zachowania na przejazdach i przejściach kolejowych, a także podnoszenie świadomości zagrożeń wynikających z niezachowywania szczególnej ostrożności na terenach kolejowych. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia wystaw stałych i czasowych.

Pod koniec lekcji uczniowie rozwiązywali test bezpieczeństwa z Rogatkiem, otrzymali na pamiątkę Rogatka pluszaka, a także zeszyciki do rozwiązywania zadań związanych z lekcją. Pełni wrażeń uczniowie powrócili bezpiecznie do szkoły. Dziękujemy!

#StacjaMuzeum #KulturalnaSzkołanaMazowszu
 

         

 


 

W farmie wuja Toma


3 listopada br. uczniowie klasy 2b przeżyli niezapomnianą przygodę w farmie wuja Toma. Obejrzyjcie film przygotowany przez wychowawcę klasy p. Klaudię Tybuchowską i przenieście się do sielankowego świata Dyniolandii. 

Bawcie się dobrze! 

>> film <<

 


 

Wycieczka do Łodzi klas 3c i 2c


13 października br. klasy 3c i 2c wybrały się na wycieczkę do Łodzi. W programie wycieczki przewidziano pobyt w Ogrodzie Zoologicznym, zwiedzanie Zoo ze słynnym Orientarium, całodzienny pobyt z możliwością zobaczenia karmienia wybranych zwierząt. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia wielu egzotycznych zwierząt z bliska w ich naturalnym środowisku . Jednak największe wrażenia dostarczyły dzieciom obserwacje karmienia słoni przez szklaną szybę oraz mega akwarium tzw. Orientarium. Po posiłku w restauracji „Pora karmienia”, przewidziano zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczęto pod Manufaktórą, która jest przykładem architektury industrialnej dostosowanej do dzisiejszych potrzeb, następnie uczniowie oglądali Muzeum Poznańskiego i przespacerowali się ulicą Piotrkowską, z jej urokliwymi zakątkami i Aleją Gwiazd. Wycieczkę zakończyliśmy poznając postać Misia Uszatka - rzeźby upamiętniającej dorobek łódzkiej animacji Studia Małych Form Filmowych.
 

       

     

     

Miło i ciekawie spędziliśmy czas. Obejrzyjcie naszą fotorelację.

 


 

Sprzątanie Świata 2022


Hasło tegorocznego dnia Sprzątanie świata brzmiało: „Wszystkie śmieci są nasze”. Nie ma bowiem innych śmieci na Naszej Planecie poza tymi wytworzonymi przez człowieka. Nie chodzi przecież o to, żeby akcji sprzątania organizować jak najwięcej. Chodzi o to, by ich liczba malała i by po prostu stawały się niepotrzebne. Ale to zależy już od nas samych. I jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

Młodsze dzieci wybrały się na spacer połączony ze sprzątaniem świata. Odwiedziły nasz osiedlowy pomnik przyrody, zbierając po drodze mnóstro śmieci.
 

           

      

 


 

Zajęcia ze Strażą Miejską
 

19 września 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć w młodszych klasach przedstawicielkę Straży Miejskiej, która prowadziła warsztatowe zajęcia pt. "Bezpieczna droga do i ze szkoły". Celem zajęć było utrwalanie zasad poruszania się po drogach i ulicach, przechodzenia przez jezdnię z i bez sygnalizacji świetlnej. Dzieci wykazały się w tej mierze dużą wiedzą i potrafiły stosownie wykorzystać ją w ćwiczeniach praktycznych zaproponowanych przez panią Strażnik. W nagrodę dzieci bawiły się w poszukiwanie kajdanek.

Zobacz galerię zdjęć.


       

 


 

Dzień Integracji
 

Dzień integracji 9 września 2022 r. Uczniowie spędzili na aktywnych zabawach jednoczących klasy. Większość Wychowawców zaplanowała wyjścia do ciekawych i atrakcyjnych miejsc, w których Uczniowie mogli dać upust energii lub zainteresowaniom. Dla klas, które spędziły ten dzień w szkole, przygotowano liczne zabawy integrujące i aktywizujące. Na zdjęciach klasa 2c w sali zabaw Fikołki (konstrukcja i wspinaczka).
 

            

 


 

Informacje na temat projektów klas I-III w ubiegłych latach są dostępne w zakładce Archiwum.

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie
    Al. W. Reymonta 25
    01-840 Warszawa
  • (22) 663-55-69

Galeria zdjęć