Podsumowanie działalności SU i SKW w I półroczu

10 stycznia 2023 r. odbył się apel Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas którego podsumowano jego działalność w I półroczu. Milena Kolasińska, Alicja Pawliszewska i Wanda Mężyńska przypomniały wszystkie zrealizowane projekty oraz ogłosiły zwycięzców rywalizacji "Klasa na medal". Przedstawiły również wyniki poszczególnych klas w nauce. Występy wokalne zaprezentowały Oliwia Szymańska z klasy 8b i Klara Moulahcene z klasy 5a, zaś Kateryna Fedoriv i Laura Sucharska z klasy 7a przypomniały koleżankom i kolegom zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych.

"Nie wstydź się prosić o pomoc” - SP209 na I Konferencji Zdrowia Psychicznego

18 października 2023 r. Młodzieżowa Rada Bielan zaprosiła uczniów klas ósmych naszej szkoły do udziału w niezwykle ważnym wydarzeniu. Mieliśmy okazję być uczestnikami pierwszej konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Jej gośćmi byli m.in. prof. Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich w latach 2015-2021, p. Dorota Łoboda - Radna m. st. Warszawy, p. Damian Jaworek, Warszawski Rzecznik Praw Uczniowskich, p. Dominik Kuc - działacz społeczny zajmujący się tematyką edukacji, praw człowieka i zdrowia psychicznego oraz panie psycholożki, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy młodym ludziom w kryzysie psychicznym.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru Komedia dotyczące emocji i uczuć. Następnie uczestniczyli w debacie poświęconej zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Rozmawiali na temat roli szkolnego psychologa i pedagoga w niesieniu pomocy osobom w kryzysie psychicznym oraz potrzebie skorzystania z pomocy psychiatry. O poczuciu lęku i wstydu, które towarzyszą młodemu człowiekowi, gdy problemy codzienności sprawiają, że nie ma się siły wstać z łóżka. O strachu przed samotnością i braku nadziei, że jutro będzie lepiej. Specjaliści, którzy byli gośćmi konferencji, przekazali młodzieży numer telefonu zaufania 116 111, pod który można zadzwonić, aby uzyskać pomoc. Mówili o organizacjach, grupach wsparcia i warsztatach, z których mogą skorzystać uczniowie w sytuacji kryzysu. O empatii, którą możemy okazać potrzebującym, abyś nie miał poczucia, że: „W kosmosie nikt nie usłyszy Twojego krzyku” (Ridley Scott).

Bardzo dziękujemy Beacie Lajnert, koordynatorce Młodzieżowej Rady Bielan, za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu.

Ekologicznie

Od wielu lat nasza szkoła uczy dbałości o środowisko naturalne, uwrażliwia na potrzeby planety, upowszechnia wiedzę o sortowaniu odpadów, uczy oszczędnego wykorzystywania zasobów naturalnych. Z naszymi uczniami regularnie organizujemy akcje zbiórek elektrośmieci oraz nasadzeń roślin, drzew i krzewów na terenie szkoły i osiedla. Kochamy bardzo Bielany i chcemy, żeby nasza mała ojczyzna była piękna i zielona. Społeczność naszej szkoły serdecznie dziękuje organizatorom akcji i p. Włodzimierzowi Piątkowskiemu, Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bielany, za przekazanie szkole materiałów edukacyjnych i sadzonek krzewów otrzymanych w ramach akcji „Łączy nas czysty las”, której organizatorem było Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta St. Warszawy. Sadzonki upiększyły szkolny „Ogród marzeń” - miejsce odpoczynku uczniów i teren szkoły.

Wychowujemy dzieci, młodzież zgodnie z ideą, którą głosił Wódz Seattle: "Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie". Dlatego serdecznie dziękujemy za rośliny.

Nasz szkoła godnie reprezentuje Bielany

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie dzieją się ciekawe rzeczy, dlatego nie mogło nas zabraknąć 7 października 2023 r. na 3. edycji Sąsiedzkiego Turnieju Gier i Zabaw Podwórkowych przy ul. Broniewskiego 99 i 101. Mimo wiejącego wiatru i nie najwyższej temperatury pogoda ducha nas nie opuszczała. To było bardzo interesujące wydarzenie. Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia w nim udziału. Obecność na imprezie był też doskonałą okazją do zaprezentowania, po raz pierwszy, naszego nowego szkolnego namiotu z logo szkoły. Tę bardzo efektowną reklamę naszej szkoły sfinansował p. Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Inauguracja działalności Samorządu Uczniowskiego

27 września 2023 r. zarząd Samorządu Uczniowskiego: Milena Kolasińska, Wanda Mężyńska i Alicja Pawliszewska, zainaugurował działalność SU i Szkolnego Koła Wolontariatu, zaznajamiając uczniów klas 4-8 z planami pracy na cały rok szkolny.

Piknik wielokulturowy w Parku Olszyna

25 września 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w pikniku wielokulturowym w Parku Olszyna. Uczestnicy namalowali na szkle wspólny obraz, zagrali w scrabble i poczęstowali się słodkościami. Wszyscy dobrze się bawili.

Wybory władz Samorządu Uczniowskiego

20 września 2023 r. odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas 4-8 oddali głosy na pięć kandydatek.

Przewodniczącą SU została Milena Kolasińska z klasy 8b,
zaś wiceprzewodniczącymi – Wanda Mężyńska z klasy 8a i Alicja Pawliszewska z klasy 8b.

Przedstawicielkami naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Bielan będą Milena Kolasińska i Wanda Mężyńska.

Piknik Sąsiedzki na Wawrzyszewie

9 września 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wzięli udział w Pikniku Sąsiedzkim na Wawrzyszewie.

Dzień Chomika

27 sierpnia 2023 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu wraz ze społecznością Chomiczówki i władzami dzielnicy na czele z p. Grzegorzem Pietruczukiem - Burmistrzem Dzielnicy Bielany świętowali Dzień Chomika. Nasze stoisko - malowanie na szkle - cieszyło się dużą popularnością. A robienie baniek mydlanych okazało się dziecinnie proste. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili.