Mleko w szkole

Celem programu „Mleko w szkole” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.

Program „Mleko w szkole" jest finansowany ze źródeł:

• dopłaty unijnej, która obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych;
  • dopłaty krajowej, która obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych;

W Polsce od czasu akcesji do UE program „Mleko w szkole” cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Mleko należy do najbardziej wartościowych produktów spożywczych i jest podstawą dobrze zbilansowanej diety. Wzrost i prawidłowy rozwój dzieci w bardzo dużym stopniu zależy od ilości spożywanego przez nie mleka i przetworów mlecznych, ponieważ produkty te wpływają na kształtowanie się układu kostnego. Składniki odżywcze zawarte w mleku mają także duże znaczenie dla właściwego rozwoju fizycznego i umysłowego.

6 października 2014 r. ruszyła na nowo akcja "Mleko w (naszej) szkole".

Pijcie mleko i bądźcie zdrowi!