Program "Szkoła z pomysłem"

"Szkoła z pomysłem"

Projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców.

Szkoły mogą ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach. Założeniem Projektu jest promowanie mocnych stron szkół, innych niż wyniki egzaminów zewnętrznych tak, aby w bardziej zrównoważony sposób ukazać wartościowe rozwiązania praktykowane w warszawskich szkołach oraz udostępniać przykłady dobrych praktyk innym szkołom.

Organizatorem Honorowego Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” jest Prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy  przyznawane jest szkołom raz w roku, za działania zrealizowane w roku szkolnym, w którym dana szkoła aplikuje do Wyróżnienia.

Wyróżnienia wręczane są na Gali, podczas której nobilitowane szkoły prezentują swoje działania. Wyróżnienia przyznawane są przez Prezydenta m. st. Warszawy na podstawie rekomendacji Kapituły Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem”.

Laureaci Wyróżnień w poszczególnych kategoriach otrzymują dyplom grawerowany – Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” oraz prawo do posługiwania się tytułem „Szkoła z pomysłem” przez okres pięciu lat od daty przyznania Wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła otrzymała to zaszczytne Wyróżnienie w kategorii „Pomysł na edukację społeczno-ekologiczną” w VII edycji programu podczas gali w Centrum Nauki Kopernik 21 października 2016 r. Grawerowany dyplom z rąk Prezydenta m. st. Warszawy oraz Członków Kapituły odebrali: Pani Dyrektor Jolanta Krzak, koordynator i twórca projektu szkolnego "Ekoludki eksplorują świat" Pani Monika Natkaniec oraz Uczniowie: Kamila Radomska i Mateusz Potrzebowski.

Relacja z uroczystości na stronie Biura Edukacji.

Prezentacje szkół wyróżnionych.

Lista szkół, które otrzymały Wyróżnienie w VII edycji programu