Rok szkolny 2021/2022
Projekty i programy
Uczniowie klas młodszych realizowali lekcje i zadania w ciekawych projektach:
● Dzień Integracji;
● spotkania ze strażnikami miejskimi;
● udział w audycji muzycznej pt. "Szumią jodły na gór szczycie";
● "Szkoła Muz" Bielańskiego Ośrodka Kultury;
● pierwsza części programu edukacyjnego Trend Micro Cyber Academy;
● program, który miał na celu podniesienie poziomu wiedzy ekonomicznej oraz wprowadzenie w podstawy finansów tak, aby dzieci potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie;
● lekcje biologii i chemii prowadzone przez nauczycieli klas starszych w pracowniach.
Lekcje i warsztaty
Ucznowie klas starszych wraz z nauczycielem terapii pedagogicznej rozganizowali młodszym kolegom zajęcia czytelnicze.
Dzieci uczestniczyły w improwizowanym spektaklu Teatru „Itakzagramy” z muzyką wykonywaną na żywo. Spektakl nawiązywał do tradycyjnych legend warszawskich. Po odświeżeniu legend o Warsie i Sawie, warszawskiej Syrence, Bazyliszku, Kamiennym Niedźwiedziu i Złotej Kaczce, dzieci wzięły udział w warsztatach.
Światowy Dzień Pluszowego Misia celebrowali ucznowie w listopadzie.
Razem z Teatrem AFRONT ucznowie stworzyli wspólną legendę, dzięki której odkryli, czym jest spektakl improwizowany na zajęciach „Podróże z legendą”.
Bombki choinkowe ucznowie zdobili w grudniu.
W styczniu klasy wybrały się na kolejną odsłonę projektu „Szkoła Muz” do Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Goldoniego 1. Uczniowie mieli okazję do własnej interpretacji fascynujących dzieł sztuki, podczas oglądania wystawy Dominiki Duchlińskiej pt. „Na skrzydłach podświadomości". Malowali obrazy przy sztalugach niczym wybitni malarze, a także wzięli udział w zajęciach teatralnych.
Odwiedził nas również Czekoladowy Autobus. W czasie zajęć prowadzący doradzali, kiedy i w jakich ilościach można pozwolić sobie na słodycze oraz opowiedzieli, skąd się bierze czekolada. Ponadto dzieci wzięły udział w degustacji trzech rodzajów czekolady. Najważniejsze jednak było samodzielne przygotowanie czekoladowych smakołyków, które zabrały ze sobą do domu.
Na uczniów w marcu czekał koncert zespółu muzycznego Sixflow pt."Marcowe kotki", który był połączeniem dobrej zabawy z nauką – uczniowie poznali kolejne instrumenty muzyczne.
Mama jednego z uczniów zrobiła niespodziankę dzieciom prowadząc warsztaty ozdabiania owalu jaja techniką decoupage.
Dzieci brału udział w warsztatach pt.: "Bezpieczeństwo nad wodą", które prowadził trener p. Adrian Tochwin z Academy of Hasten – Szkoła Pływania. Trener przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas spędzania wypoczynku nad wodą oraz opowiedział o zagrożeniach, które wiążą się ze środowiskiem wodnym.
Konkursy i osiągnięcia
Szymon Leszczyński (1c) – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Nie wyrzucaj elektrośmieci do śmietnika”.
Ogólnopolski konkurs KANGUR MATEMATYCZNY: Emilia Śliwa (2c) – laureatka w kategorii Żak; Stanisław Kamler (3c) – wyróżnienie w kategorii Maluch; Aleksander Witkowski (3a) – wyróżnienie w kategorii Maluch.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon" klas drugich i trzecich:
● matematyka – klasy II: Emilia Śliwa (2c) – miejsce 1; Hanna Sznajder (2c) – miejsce 5; Antoni Matysiak (2b) – miejsce 7; Błażej Pańczyk (2c) – miejsce 8; Jan Witkosz (2a) – miejsce 8; Kajetan Grodzki (2c) – miejsce 10.
● matematyka – klasy III: Aleksander Witkowski (3a) – miejsce 6; Hanna Kurzeja (3c) – miejsce 6; Wojciech Gdula (3a) – miejsce 7; Stanisław Kamler (3c) – miejsce 7; Bartosz Domagała (3b) – miejsce 8; Franciszek Górka (3a) – miejsce 9.
● język angielski – klasy II: Emilia Śliwa (2c) – miejsce 7; Jagoda Rudy (2c) – miejsce 10.
Klara Moulahcene (3a) – laureatka etapu dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w kategorii "Klasy 0-III".
Marek Róziewicz (3c) – wyróżnienie w VIII Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie”.
II miejsce szkoły w Konkursie „Pomaluj Zająca” organizowany przez Galerię Młociny dla bielańskich szkół podstawowych.
Szkolny konkursy recytatorski „Ojczyzna w poezji":
● kategoria klas 1: I miejsce – Lena Sałek (1b) i Kacper Firmanty (1b)
● kategoria klas 2: I miejsce – Miłosz Matulka (2a); II miejsce – Jan Witkosz (2a); III miejsce – Nikodem Kukiełka (2c)
● kategoria klas 3: I miejsce – Helena Bielecka (3a); II miejsce – Klara Moulahcen (3a) i Daria Płusa (3b); III miejsce – Katarzyna Welman (3b)
● wyróżnienia: Zofia Kromolicka (3b), Hanna Kromolicka (3b), Stanisław Miecznikowski (3c), Martyna Szatkowska (3b)
Szkolny konkurs plastyczny ,,Złota polska jesień'':
● oddziały przedszkolne: I miejsce – Zuzanna Markowska; II miejsce – Amelia Krysiak; III miejsce– Zofia Kołodziej
● klasy I: I miejsce – Stanisław Garbowski; II miejsce – Mikhail Sheherba; III miejsce – Marta Szrajner
● klasy II: I miejsce – Artur Sobień; II miejsce – Bartek Bielecki; III miejsce – Kajetan Grodzki
● klasy III: I miejsce – Tadeusz Szyprowski; II miejsce – Bartosz Domagała; III miejsce – Magdalena Antes
Szkolny konkurs na zakładkę do książki:
● I miejsce – Marcel Zygmunt (1c), Tomasz Soroko (2b), Bartosz Domagała (3b)
● II miejsce – Szymon Leszczyński (1c), Zofia Bawiec (2c), Piotr Matyjaszczyk (2c)
● III miejsce – Marta Szrajner (1c), Emilia Śliwa (2c), Stanisław Miecznikowski (3c)
Szkolny konkurs języka angielskiego "The Most Beautiful Christmas Card":
● I miejsce – Emilia Śliwa (2c) i Michał Rypiński (3b)
● II miejsce – Urszula Grabowska (2a) i Marcel Zygmunt (1c)
● III miejsce – Zofia Dziewińska (2a), Lena Sałek (1b) i Marta Szrajner (1c)
● Wyróżnienie – Julia Janaszek (1c)
Konkurs "Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku":
● I miejsce – Oliwia Kędziora (1a), Kajetan Grodzki (2c), Katarzyna Welman (3b)
● II miejsce – Franciszek Skierski (1a), Ada Kubiczek (2b), Magdalena Antes (3c)
● III miejsce – Dominik Duriasz (1c), Gabriela Zaliwska (2b), Radosław Podhorodecki (3a)
Konkurs plastyczny „Eko-tablica sensoryczna”:
● I miejsce – Stanisław Grabowski (1b)
● II miejsce – Zuzanna Sucharska (2a)
● III miejsce – Kacper Firmanty (1b)
Udział uczniów w przygotowaniach do jubileuszu szkoły
● Uczniowie udali się na grób patronki szkoły Hanki Ordonówny na Cmentarzu Powązkowskim.
● Brali udział w szkolnym konkursie na kartkę z pamiętnika "Wspomnienia ocalonego dziecka przez Hankę Ordonównę”.
● Uczestniczyli w przesłuchaniach piosenek z XX-lecia międzywojennego z repertuaru Hanki Ordonówny.
● Na stronie szkoły rozwiązywali quiz poświęcony Patronce.
● Delegacje klas uczestniczyły w obchodach Jubileuszu szkoły w kwietniu 2022 r.
Rok szkolny 2018/2019
Klasy młodsze przystąpiły do projektu MEN „Rekord dla Niepodległej” (fim). Film przygotowała p. Monika Natkaniec: #RekordDlaNiepodległej #DzieńDlaNiepodległej.
Wspólna akcja Ministerstwa Edukacji i Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się dziś ogromnym sukcesem. O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów (4 867 937), a także prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy.
Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata, w tym Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, szkół działających w obcych systemach, szkół europejskich (sekcje polskie) oraz nauczycieli kierowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.
Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało, by doradztwo zawodowe było procesem trwającym przez wszystkie etapy edukacji. Zdaniem MEN rozpoczęcie tego procesu już w najmłodszych klasach szkoły jest uzasadnione, ponieważ już na tym etapie dziecko uczy się m.in. określać, co lubi robić, opowiadać o sobie i o tym kim chciałoby zostać, odgrywa także różne role w trakcie zabawy, dowiaduje się czym są zainteresowania zawodowe. W trakcie zajęć w szkole poznaje także nazwy zawodów wykonywanych przez osoby z jego najbliższego otoczenia oraz nazwy przedmiotów i narzędzi wykorzystywanych w trakcie pracy.
W grudniu 2018 r. gościliśmy mamę jednej z naszych uczennic p. Joannę Szrajner, specjalistę Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej z Wydziału Kontroli Bezpieczeństwa Produktów (BP), która opowiadała uczniom klas pierwszych i dzieciom z oddziałów przedszkolnych jak rozpoznać bezpieczną zabawkę. Uczniowie poznali europejskie znaki handlowe potwierdzające, że wyrób spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa, znaki ostrzegające i wskazujące ekologiczną utylizację umieszczane m.in. na zabawkach. Pani Szrajner przyniosła dzieciom także pojeminiki symulujące dziecięcy przełyk – uczniowie badali czy niektóre zabawki mogą być połknięte przez małe dzieci – tym samym dowiedziały się dlaczego niektóre zabawki nie są przeznaczone dla maluchów. Warsztaty były bardzo pouczające, a uczniowie wiele dowiedzieli się o bezpiecznym użytkowaniu zabawek, sposobach badania ich wytrzymałości, ważnych oznaczeniach handlowych. Spotkanie z Panią Szrajner bardzo podobało się, ponieważ uczniowie mieli możliwość samodzielnego badania i oceniania poziomu jakości zgromadzonych zabawek pod okiem specjalisty (galeria).
Klasa 1d miała także zaszczyt gościć p. ppor. Olgę Iwanek z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym, mamę jednej z naszych uczennic. Pani Olga opowiadała dzieciom o pracy sapera, o codziennych obowiązkach żołnierzy, o psach z plutonu przewodników psów i ich roli w odszukiwaniu ładunków wybuchowych, służbie w kraju i jego poza granicami. Uczniowie poznali elementy umundurowania żołnierza, wyposażenie jednostek w sprzęt bojowy, a także stopnie wojskowe. Na koniec spotkania pod komendą Pani Iwanek uczniowie zostali przemusztrowani (galeria). Dzieciom spotkanie niezmiernie się podobało, już dziś deklarują chęć pełnienia służby Ojczyźnie.
Osiągnięcia w konkursach:
Wśród najmłodszych uczestników konkursu Kangur Matematyczny 2019 Laureatem został Krzysztof Witkowski z maksymalną liczbą punktów. Bardzo dobry wynik uzyskał Andrzej Karaś – 83,75 p., a wyróżniona została Ania Dybysławska – 76,25 p. Krzyś na Wydziale MINI Politechniki Warszawskiej odebrał Dyplom Laureata i nagrodę. Krzyś jest naszym SuperBohaterem, ponieważ zdobywa laury w konkursach matematycznych, informatycznych... ale również humanistycznych, istny OMNIBUS edukacji wczesnoszkolnej (galeria).
Rok szkolny 2017/2018
Projekty
W związku ze świętem Halloween w klasie 3d miały miejsce warsztaty dyniowe kulinarno-estetyczne. W trakcie warsztatów każdy uczeń wykonał swój dyniowy lampion i skosztował pysznej zupy dyniowej (galeria).
28 listopada klasy 1b i 2a zaprosiły wszystkie dzieci z oddziałów 0-III na zabawę Andrzejkową w rytmach muzyki disco (galeria).
21 grudnia uczniowie z klasy 1b przygotowali uroczyste wystąpienie, podczas którego oprócz przypomnienia tradycji oraz symboli bożonarodzeniowych zaprosili do wspólnego kolędowania (galeria).
14 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3d odwiedzili Bibliotekę nr 27 w Al. Zjednoczenia 19. Uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. "Japonia i teatr kamishibai" (galeria).
Uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatrzyku kukiełkowego "Maluszek" „Chcę być zdrowy i wesoły”. Spotkanie z Bakteriami i Wirusem pozwoliło bohaterom przedstawienia oraz dzieciom zrozumieć potęgę higieny osobistej (galeria).
Piotr Horzela, podróżnik, który spędził 4 lata na wyprawach po Afryce, Ameryce Południowej i Antarktydzie, był gościem w naszej szkole. Uczniowie klas 0-III mogli dowiedzieć się, jak wygląda życie w Sudanie Południowym (galeria).
Uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w warsztatach muzyczno-plastyczno-teatralnych w Bielańskim Ośrodku Kultury (galeria).
W marcu w klasie 3d odbyły się warsztaty świec żelowych, na których uczniowie własnoręcznie robili świeczki (galeria).
Bardzo interesujące okazały się zajęcia warsztatowe prowadzone przez Mamę Stasia z 2a panią Annę Dworakowską. Mama Stasia zapraszała do... studiowania farmacji. W czasie seminarium uczniowie dowiedzieli się, czym są leki i jak działają (galeria).
Osiągnięcia uczniów w konkursach
"Moje ulubione zwierzątko książkowe", konkurs biblioteczny – I miejsce Kaliny Dechnik (2a) i Laury Dżaman (2a), II miejsce Anny Bednarskiej (2b), Marii Małaczek (2a) i Emilii Naranowicz (2a), III miejsce Maryli Goździalskiej (2a) i Anny Nurzyńskiej (2c).
"Mój ulubiony bohater książkowy", konkurs biblioteczny – I miejsce Alicji Gduli (3b), II miejsce Julii Bednik (3d), III miejsce Liliany Puzyniak-Goel (3b).
Konkurs na ilustrowany wiersz dla Babci i Dziadka (organizator: Szkoła Podstawowa nr 273 im. dra A. Landy) – nagrody dla Zuzanny Kaźmierskiej (3c) i Klary Truszkowskiej (3d).
IV Bielański Konkurs Charytatywny "Palma Wielkanocna" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 77 im. W. Zieleńczyk) – III miejsce Jana Miriuka (1b), wyróżnienie dla Heleny Stępień (2a).
Zespół instrumentalny z klasy 3d pod kierunkiem p. Teresy Budzanowskiej zdobył wyróżnienie w stołecznym konkursie muzycznym "Debiuty 2018". W zespole grali: Julia Bednik, Kinga Chmielewska, Miłosz Grabski, Maria Kozikowska, Antonina Kuśmierczyk, Julia Niewiadomska, Maja Owsianka, Borys Sawarzyński, Zofia Sitek, Zuzanna Sitek, Gabriela Szyszko, Zuzanna Ślusarska, Klara Truszkowska, Kaja Zaliwska i Anastazja Zawadzka (galeria).
Uczniowie naszej szkoły ponownie wzięli udział w akcji charytatywnej „Edukujemy – Pomagamy” zorganizowanej przez firmę REBA, zajmującą się zbiórką zużytych baterii. Wyniki klas: I miejsce – kl. 4d, II miejsce – kl. 3d, III miejsce – kl. 1a, IV miejsce – kl. 1b. Wyniki indywidualne: I miejsce – Julia Niewiadomska (3d), II miejsce – Zuzanna Ryncarz (4d), III miejsce – Michał Wałaszewski (1b).
Wycieczki
2 października uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroedukacyjnego "Wymysły pod Lasem", gdzie wzięli udział w zajęciach związanych ze Świętem Ziemniaka (galeria).
Z początkiem jesieni dzieci z klas 1b i 2a pojechały na całodzienną wycieczkę autokarową do Kazimierza Dolnego, skąd po zwiedzaniu miasta popłynęły statkiem do Janowca obejrzeć "Magiczne ogrody" (galeria).
13 listopada klasa 1b uczestniczyła w lekcji pt. "Na tropie Zamczaków" (galeria).
8 grudnia 2017 r. klasy 3f i 3g odwiedziły Ośrodek Edukacji Technicznej "Pinokio". Uczniowie oglądali nowoczesne maszyny do obróbki drewna i dowiedzieli się jak powstają meble.
18 maja 2018 r. klasa 1c wybrała się na całodzienną wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" (galeria).
Klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do Torunia (galeria).
Uczniowie klasy 3d gościli w piekarni szwajcarskiej Inter Europol w Małopolu, podczas wycieczki zorganizowanej przez Mamę jednej z uczennic – p. M. Kazimierską (galeria). Klasa 3d wesoło bawiła się także na koniec roku szkolnego w Sali Zabaw Fikołki (Arkadia) (galeria).
Rok szkolny 2016/2017
Projekty
Uczniowie klas I-III bardzo chętnie inicjowali nowe projekty oraz przedsięwzięcia. Przez cały rok 2016/2017 uczestniczyli w licznych spotkaniach oraz uroczystościach.
Swoje zdolności czytelnicze chętnie prezentowali najmłodszym, uczestnicząc w projekcie „Poczytaj mi, kolego”, wiedząc, że czytanie rozbudza wyobraźnie, dostarcza wielu radości i poszerza wierze o świecie (galeria).
Naszą szkołę odwiedziło wielu pisarzy, poetów, podróżników. Razem z autorką wierszy dla dzieci panią Hanną Niewiadomską uczniowie bawili się poezją oraz wspólnie układali rymy (galeria). Uczniowie mieli również okazję poznać osobiście autorkę Barbarę Szelongowską i ilustratorkę Monikę Jędrychowską książeczek dla dzieci, a także dowiedzieć się, na czym polega ich praca (galeria). Pan Łukasz Wierzbicki natomiast przybliżył im historię podróży Kazika przez Afrykę (galeria). Jak wygląda 16 miesięczny pobyt w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego dzieci mogły się przekonać słuchając pana Piotra Horzela (galeria). Pani Marta Berowska również była naszym gościem. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, poetka, autorka sztuk scenicznych i słuchowisk opowiedziała o swojej twórczości i przeczytała kilka swoich utworów (galeria).
Nasi uczniowie bardzo dbają o to, aby odżywiać się zdrowo. Każda klasa przystąpiła do akcji Tydzień Zdrowego Żywienia, w tym roku zatytułowany „Tęczowe smaki serwują dzieciaki” (galeria). Uczniowie rozmawiali o potrzebie zdrowego odżywiania, przyrządzali szaszłyki, zdrowe sałatki, oraz w poszczególne dni przynosili w swoich śniadaniówkach określone owoce (film). Uczniowie również z zaangażowaniem uczestniczyli w projekcie „Wiem, co jem” (galeria). Cenne wskazówki dotyczące zasad zdrowego odżywiania otrzymali od pani dietetyk. Gość zachęcał wszystkich do picia najzdrowszego z płynów - wody.
Wśród ciekawych osób, które odwiedziły naszą szkołę był również pszczelarz. Uczniowie mogli podczas zajęć zdobyć wiele informacji odnośnie życia pszczół i metod produkcji miodu (galeria).
Uczniowie wykazali się również dużym talentem recytatorskim, prezentując wiersze, przygotowując stroję oraz rekwizyty (galeria). Występy niektórych uwieczniliśmy na filmie.
Przed Świętami Bożego Narodzenia nie zabrakło warsztatów zdobienia bombek i wykonywania innych ozdób, w których dzieci bardzo chętnie brały udział (galeria).
Jak co roku, uczniowie mieli okazję na sportowo przeżyć mikołajkowe święto. Na sali gimnastycznej w duchu radości i sportowej rywalizacji zmagali się z przygotowanymi konkurencjami (galeria).
Przyjechało do naszej szkoły również Mobilne Planetarium. Uczniowie z kas I-III obejrzeli filmy edukacyjne i wiele się przez to nauczyli.
Święta Wielkanocne przyniosły wiele atrakcji i warsztatów. Nie mogło zabraknąć w klasach zdobienia jajek, robienia zajączków czy kurczaczków (galeria).
Bardzo chętnie odwiedzają naszą szkołę przedszkolaki. W tym roku naszych Małych Gości przywitaliśmy przedstawieniem muzycznym pt. "Witajcie w naszej bajce”, oraz licznymi zabawami i grami (galeria).
Otrzymaliśmy również Dyplom za wsparcie akcji zbierania zużytych baterii zorganizowaną przez firmę odzysku Raba. Wsparliśmy dzięki temu Fundację Integracja, która prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzieci brały również udział w zajęciach o recyklingu. Wymyślały i tworzyły inne zastosowanie plastikowej butelki czy korka (galeria).
Uczniowie brali czynny udział w ogólnopolskej akcji edukacyjnej Leroy Merlin Polska, którym celem było rozbudzenie zainteresowana ekologią, poszanowaniem przyrody oraz przekazaniem praktycznej wiedzy na temat pielęgnacji roślin doniczkowych (galeria).
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Mistrzostwach Szkoły klas III w Dwóch Ogniach (galeria).
Wycieczki
W roku szkolnym 2016/2017 bardzo dużo podróżowaliśmy!
Klasy trzecie wybrały się w najstarsze polskie gór – Góry Świętokrzyskie. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, pojechać do Bałtowskiego Parku Jurajskiego- parku dinozaurów, zwiedzić z przewodnikiem aleje miniatur w Parku Zabaw i Rozrywki Sabat Krajno. Z bagażem nowej wiedzy i nowych doświadczeń wrócili do domów! (galeria).
Uczniowie klas trzecich mieli również okazję obejrzały spektakl edukacyjny „Kulek” wystawiany w Teatrze Kamienica w ramach VIII edycji kampanii społecznej Bądźmy Razem Bezpieczni. W czasie spektaklu uczniowie nauczyli się jak powinni zachowywać się, jadąc tramwajem, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia tak, żeby zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Klasy drugie natomiast wybrały się do Zajezdni Żoliborz, gdzie otrzymały informowane o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z pobytem w zajezdni tramwajowej, a następnie uczestniczyły w lekcji komunikacyjnej (galeria). W ramach organizowanej przez Tramwaje Warszawskie kampanii społecznej „Warszawska Linia Edukacyjna” uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania się na przystanku tramwajowym oraz jak należy prawidłowo wsiadać i wysiadać z wagonu (galeria). Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach w Miasteczku Bezpieczeństwa Ruchy Drogowego. Atrakcję, które czekały na dzieci to między innymi: symulator dachowania, prezentacja na temat bezpiecznego podróżowania, pokazowy samochód Inspekcji Transportu Drogowego, Pierwsza Pomoc oraz Miasteczko Ruchu Drogowego (galeria).
W Centrum Olimpijskim na lekcji "Maskotka olimpijska twoim przyjacielem" uczniowie klasy drugiej wysłuchali historii powstania maskotek. Dzieci mogły przyjrzeć się i pobawić oficjalnymi maskotkami, poznać ich dzieje i obejrzeć wybrane filmy na ich temat (galeria).
W związku z listopadowymi świętami klasa trzecia nie zapomniała o patronce naszej szkoły – Hance Ordonównie. Uczniowie zapalili znicze oraz pozwolili sobie na chwilę zadumy nad jej grobem (galeria).
Z okazji mikołajek klasy wybrały się do Cinema Park na warsztaty interaktywne pt. "Królestwo zwierząt". Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że Ziemię zamieszkują miliony różnych gatunków zwierząt, różnej wielkości, odmiennych kształtów: od malusieńkich mrówek po olbrzymie słonie, od ponurych żuczków po kolorowe pawie. W czasie programu "Królestwo zwierząt" odkrywali dziką naturę każdym zmysłem (galeria).
Uczniowie wybrali się również na interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której uczniowie mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, dotyku, równowagi. Wszystkie atrakcję przeżyli będą na Niewidzialnej Wystawie.
Nasi uczniowie z klas I-III bardzo chętnie uczestniczą w lekcjach muzealnych w Zamku Królewskim (galeria).
Dzieci wybrały się również do Muzeum Woli, aby uczestniczyć w zajęciach „Panorama Warszawy”. Uczniowie poznali definicję „panoramy”, mogli zobaczyć panoramy płaskie. Próbowali również swoich sił w tworzeniu takiej panoramy (galeria).
Na Dzień Dziecka niektórzy wybrali się na wycieczkę do Sochaczewa/Żelazowej Woli. W programie było zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej z przewodnikiem, podróż kolejką wąskotorową ze stacji Sochaczew do Wilcze Tułowskie, piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina z przewodnikiem oraz spacer po parku przy dworku Chopina.
Często odwiedzanym miejscem przez naszych uczniów jest Farma Iluzji. Uczniowie mogli na miejscu zobaczyć wiele ciekawostek, np. labirynt luster, w którym były ślepe uliczki itp. (galeria).
Osiągnięcia uczniów w konkursach
Klasa I A
● Za udział w VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Planeta Energii” uczniowie otrzymali certyfikat oraz tytuł Przyjaciół Planety Energii, których patronem jest Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz program Sonda 2.
● Miejski ekologiczny konkurs plastyczny Zielona Stolica: wyróżnienie na poziomie dzielnicowym otrzymała Alicja Janaszek.
● "Gdyś z przyrodą za pan brat, dożyć możesz i stu lat" (SPZZLO Warszawa-Żoliborz): wyróżnienia otrzymali Laura Dżaman, Alicja Janaszek, Marta Majchrowska i Emilia Naranowicz.
● "Rowerowy Maj moimi oczami": wyróżnienie otrzymała Laura Dżaman.
Klasa I B
● Najlepszą zawodniczką Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy została Alicja Ludwińska.
KLASA II A
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Matematyka: X miejsce zajęli Antonina Przybysz i Maciej Korbus.
Klasa II B
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Matematyka: III miejsce zajęła Marta Jóźwiak, VI miejsce – Małgorzata Pogorzelska, X miejsce – Kalina Szmurło oraz Zofia Regulska.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Zintegrowane sprawności: X miejsce zajęły Małgorzata Pogorzelska i Zofia Regulska.
● Kangur Matematyczny 2017: wyróżnienie przyznano Małgorzacie Pogorzelskiej.
● W Bielańskim Turnieju Czytelniczo-Językowym wyróżnienie odebrała Małgorzata Pogorzelska.
Klasa II C
● ALFIK – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny: wynik bardzo dobry uzyskała Kornelia Kapko.
● Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON: V miejsce zajęła Kornelia Kapko; VI miejsce – Zuzanna Kaźmierska, VIII miejsce – Zuzanna Szczepańska i Wiktor Mola, X miejsce – Ignacy Grodzki
Klasa II D
● Laureatką Stołecznego Ekologicznego Konkursu Plastycznego „Zielona Stolica” została Zuzanna Ślusarska.
● II miejsce w Bielańskim Turnieju Czytelniczo-Językowym zajęła Zuzanna Sitek.
● Laureatką etapu dzielnicowego Stołecznego Ekologicznego Konkursu Plastycznego „Zielona Stolica” została Maria Kozikowska.
● Wyróżnienie w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie „Pisanka wielkanocna” otrzymała Kaja Zaliwska.
● Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego LEON zostali: Antonina Kuśmierczyk (VI miejsce), Grzegorz Lindner (VIII miejsce) i Julia Niewiadomska (IX miejsce).
Klasa II E
● II miejsce na 25 m stylem grzbietowym w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w pływaniu zajął Antoni Melerowicz.
● Kangur Matematyczny: wyróżnienie otrzymał Borys Kujaga.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Matematyczny: VI miejsce zajął Mateusz Poławski; VII miejsce – Antoni Melerowicz i Krystian Wójtewicz.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Zintegrowane sprawności: VII miejsce zajęła Małgorzata Królak, VIII miejsce – Magdalena Mamaj, IX miejsce – Mateusz Poławski.
KLASA II F
● ALFIK – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny: wynik bardzo dobry otrzymała Aleksandra Skarbek.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Matematyka: II miejsce zajęła Aleksandra Skarbek i Krzysztof Narożnik; IV miejsce - Wiktoria Kowalska; V miejsce Bartłomiej Adamski; VIII miejsce Benjamin Babalija.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Zintegrowane sprawności: VII miejsce – Aleksandra Skarbek; IX miejsce – Alicja Wijat i Zofia Walkowiak; X miejsce – Wiktoria Kowalska.
● Konkurs plastyczny „Rowerowy maj moimi oczami”: wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kowalska.
● Konkurs plastyczny „Gdyś z przyrodą za pan brat, dożyć możesz i stu lat” (SPZZLO Warszawa-Żoliborz): laureatkami zostały Zosia Walkowiak i Wiktoria Kowalska
Klasa II G
● Dzielnicowy Konkurs recytatorski „Warszawska Syrenka” – wyróżnienie otrzymała Anna Grądziel.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Matematyka: Anna Grądziel zajęła III miejsce, Natalia Dybysławska – IV miejsce, Grzegorz Rytelewski – V miejsce, Kacper Tomasiewicz i Szymon Iwańczuk – VI miejsce, Wojciech Ostaszewski – VIII miejsce, Tomasz Kosiorek – X miejsce.
● Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy LEON – Zintegrowane sprawności: Anna Grądziel zajęła VIII miejsce.
● Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK: wynikiem bardzo dobrym mogł się pochwalić Kacper Tomasiewicz, a dobrym Natalia Dybysławska.
● Międzyszkolny Plastyczny Konkurs „Pisanka wielkanocna”: Natalia Dybysławska otrzymała wyróżnienie.
Klasa III A
● Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego: X miejsce zajął Mieszko Barott.
● Bielański Turniej Czytelniczo-Językowy": wyróżnienia za prace plastyczne otrzymali: Magdalena Kopyść i Julia Miriuk.
Klasa III B
● Ogólnopolski Konkurs ALFIK Matematyczny: laureatem został Mateusz Rosak.
● Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kings: laureatem został Kacper Krajewski.
Klasa III E
● “We know it – mini” dzielnicowy konkurs języka angielskiego: III miejsce zajął Maciej Kowalski.
● Ogólnopolski konkurs języka angielskiego dla klas III „Wordchampion 2016”: VII miejsce zajął Darek Szil.
● Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: wyróżnienie otrzymali: Darek Szil i Szymon Głowacki.
● Bielański Turniej Czytelniczo-Językowy: III miejsce z klas trzecich zajęła Anna Malicka.
Klasa III F
● Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny: wyróżnienie otrzymali Bartłomiej Karaś i Szymon Gawroński.
● Bielański Turniej Czytelniczo-Językowy: I miejsce zajął Bartłomiej Karaś, III miejsce – Ada Malinowska.
● Dzielnicowy konkurs „Wędrówka z legendą przez Polskę”: III miejsce zajął Bartłomiej Karaś.
Rok szkolny 2015/2016
To kolejny rok uwieńczony sukcesami naszych uczniów. Przedstawiamy ich największe osiągnięcia:
Marta Gartkiewicz z klasy 3b w tym roku szkolnym zasłużyła sobie na szczególną uwagę ze względu na sukcesy w wielu konkursach, olimpiadach i turniejach. Jej wysokie lokaty sprawiają, że społeczność szkolna jest dumna, że ma w swoich szeregach tak zaangażowaną, pilną i ciekawą świata Uczennicę. Oto Jej osągnięcia: III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "EkoOkolica", w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon z Ortografii V miejsce, z Matematyki V miejsce, wyróżnienie z wynikiem dobrym w Ogólnopolskim Konursie Alfik Matematyka, II miejsce w Bielańskim Konkursie Ortograficznym, III miejsce w Bielańskim Turnieju Czytelniczo-Językowym. Marta znalazła się także w finałach Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego oraz Dzielnicowego Konkursu Języka Angielskiego - "We know it" - MINI. W klasowym Konkursie Czytania zdobyła zdecydowane I miejsce. Marta w przyszłości chce zostać nauczycielką. Już dziś udowadnia wszystkim, że ma wielkie plany i aspiracje. Życzymy jej jeszcze wielu sukcesów i powodzenia. Wychowawczyni Marty p. Monika Natkaniec jest z Niej bardzo dumna:) (galeria).
Mikołaj Kuzia z klasy 3a i Marta Gartkiewicz z klasy 3b zajęli pierwsze i drugie miejsce w dzielnicowym konkursie "I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii", otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Tym samym pokazali nam swoje największe umiejętności w tej dziedzinie i udowodnili, że ortografia wcale nie jest taka trudna (galeria). Do konkursu Uczniów przygotowały Wychowawczynie p. A. Wernio i p. M. Natkaniec
Matylda Majchrowska z klasy 3b zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno-Plastycznym "Jak Kaktus i Mały ratują świat cały". Uczennica w nagrodę odebrała dyplom i rower.
Grupa Ekoludków z klas 3b i 3e zajęła III miejsce w konkursie „Moja EkoOkolica” będącym elementem wielkiego ogólnopolskiego projektu „Odpakowani” aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampanii informacyjno– edukacyjnej mającej na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi wśród dzieci od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów. Konkurs dofinansowany został ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (galeria).
Wielki sukces odniosły trzy nasze Uczennice w stołecznym konkursie ekologicznym "W warszawskim lesie". Konkurs miał dwie formy: literacką dla dzieci z klas drugich i trzecich oraz plastyczną dla pierwszoklasistów. Konkurs był elementem programu "Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy". Do etapu stołecznego zakwalifikowały się: Łucja Krasuska (3b), Oliwia Zych (2b) oraz Maja Grzybowska (1g). Dziewczynki otrzymały dyplomy i cenne nagrody, które ufundowały Lasy Miejskie, miały też możliwość zwiedzenia Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie. Organizatorzy konkursu bardzo starali się i obsypali uczestników deszczem nagród. Już w etapie dzielnicowym dziewczynki otrzymały m.in. lornetki, albumy przyrodnicze, kompasy i in. (galeria).
Wycieczki
Wycieczki szkolne stanowią ważny element realizacji programu zarówno dydaktycznego jak i wychowawczego. Dzięki nim uczniowie mogą w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach w szkole oraz poznawać formy aktywnego wypoczynku.
Uczniowie klas II wybrali się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Drogoszewie. Na przykładzie ziemniaka uczniowie dowiedzieli się jakie prace należy wykonać w polu podczas sezonu wegetacyjnego roślin okopowych. Drugoklasiści poznali historię wędrówki tego warzywa do Europy. Zapoznali się z procesem obróbki i wykorzystaniem ziemniaków do celów kulinarnych (galeria).
Klasy uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” na terenie Stacji Uzdatniania Wody ‘Filtry” w Warszawie. Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się, że woda jest cennym skarbem, który należy oszczędzać (galeria).
W październiku uczniowie klas II i III prowadzili obserwacje przyrodnicze pt. „Jak las przygotowuje się do zimy. Jesień w lesie” (galeria). W Lasku Bielańskim / Młociny pod czujnym okiem edukatorów środowiska przyrodniczego wzbogacali dotychczas zdobytą wiedzę.
Październik był miesiącem w którym klasy uczestniczyły w Halloweenowej imprezie sportowo- rekreacyjnej. Dzieci przebrane za: czarownice, wróżki, piratów, skrzatów itp. mogły pomalować sobie buzie, postrzelać do strasznych celów, skręcić balonikowe duszki, poskakać na dmuchawcach. Brały również udział w miotło hokeju, wyścigu z dynią oraz wielu różnorodnych konkursach (galeria).
Uczniowie spotkali się z autorką książki "Fajna ferajna", p. Moniką Kowaleczko-Szumowską (galeria). Pisarka przedstawiła bohaterów swojej książki. Uczniowie oglądali film dokumentalny o Powstaniu Warszawskim.
Słodkie wycieczki też miały miejsce. Uczniowie wybrali się do Manufaktury Czekolady, aby pod czujnym okiem osób dorosłych stworzyć swoje własne, niepowtarzalne tabliczki czekolady. Dzieci dowiedziały się również jak powstaje czekolada (galeria).
Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym i często poruszanym tematem. Najmłodsi uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez policjantów z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego. Spotkanie pod hasłem „Lekcja bezpieczeństwa w metrze” zostało zorganizowane we współpracy z Metrem Warszawskim. Celem zajęć było między innymi kształtowanie postaw życzliwości, uczynności i odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych (galeria).
Uczniowie klas II zostali zaproszeni do Akademii Tańca Etoile na lekcję edukacyjną o historii baletu (galeria).
Klasy brały również udział w lekcji muzealnej pod tytułem „Legenda o warszawskiej Syrence", „Paź w służbie Jego Królewskiej Mości” (galeria) na Zamku Królewskim w Warszawie. Były to lekcje, które miały na celu przybliżenie ciekawostek związanych z historią Zamku Królewskiego oraz zapoznanie z obowiązkami, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach w XVIII w
Jesteśmy częstymi gośćmi teatrów. W tym roku szkolnym wybraliśmy się między innymi do Teatru „Syrena” na przedstawienie pod tytułem „Królowa Śniegu” (galeria).
Na Stadionie Narodowym uczniowie podziwiali wystawę klocków LEGO. Dzieci widziały na żywo przeróżne budowle i postacie zbudowane z klocków Lego, które wyglądały bardzo realistycznie (galeria).
Mostówka to koleje miejsce do którego zawitali nasi uczniowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastyczno- technicznych. Malowały figurki ceramiczne farbami akrylowymi i lepiły z gliny (galeria).
Skąd się wzięły pieniądze? Jak powstają? Czy sztabka złota jest ciężka? - odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie klasy II zwiedzając Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego imienia Sławomira Skrzypka (galeria).
Warsztaty edukacyjne dla dzieci „Laboratorium Ciemności” (galeria) pomogły uczniom bliżej poznać świat osób niewidomych oraz słabowidzących. Uczniowie mogli sprawdzić jak widzą osoby słabowidzące. Poznali pismo Braille'a i specjalne techniki komputerowe wspierające osoby niewidome w czytaniu i pisaniu.
Niezapomnianą wycieczką było zwiedzenie Farmy Iluzji. Uczniowie zwiedzili Muzeum Iluzji oraz Latającą Chatę Tajemnic. Szukali rozwiązań zagadki Lewitującego Kramu i bawili się w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie. Spacerowali przez Lasek Doświadczeń oraz doznali wrażenia lewitacji w Tunelu Zapomnienia. Płynęli tratwami przez Zaklęty Staw oraz przeprawiali się na Szlaku Trapera. Ujrzeli świat do góry nogami przeżywając przygodę w Zakręconym Domu. Niektórzy zagubili się w Lustrzanym Labiryncie (galeria).
Uczniowie mieli okazję odwiedzić IMiGW, po którym oprowadzał ich p. Michał Rolbiecki, Naczelny Inżynier Instytutu. Podczas wycieczki dzieci zobaczyły Superkomputer, urządzenia awaryjnego zasilania czyli własną niezależną i hałaśliwą elektrownię Instytutu oraz wszystkie urządzenia pomiarowe - termometry, widzialnościomierz, deszczomierze, wiatromierze etc (galeria).
Wszystkie wycieczki pozostaną długo w naszej pamięci!
Projekty
W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I-III poszerzali swoją wiedzę, zdobywali nowe umiejętności i doświadczenie poprzez angażowanie się w wiele projektów oraz warsztatów.
Każda z klas aktywnie uczestniczyła w Tygodniu Zdrowego Żywienia „Zdrowa przyprawa - smaczna potrawa” (galeria). Uczniowie poszerzali wiadomości na temat zdrowia oraz celebrowali tak ważne dla dzieci zdrowe odżywianie. W klasach oraz na korytarzu mogliśmy podziwiać piękne plakaty przedstawiające zastosowanie oraz właściwości różnych przypraw oraz na korytarzu zobaczyć uczniów, którzy przebrali się za jedną z nich.
W okresie Bożego Narodzenia uczniowie uczestniczyli w warsztatach decoupage oraz warsztatach zdobienia bombek (galeria). Pięknie wykonane ozdoby choinkowe zawisły w domach oraz trafiły na kiermasz (galeria).
Jak co roku mieliśmy również okazję na sportowo przeżyć Mikołajkowe Święto (galeria). Dzieci w przyjaznej atmosferze pokonywały różne konkurencje sportowe.
W szkole została przeprowadzona kampania „Cała Polska myje ręce”. Klasy II dowiedziały się jak prawidłowo myć ręce i dlaczego warto to robić. Stworzyły wspólny plakat oraz nauczyły się wierszyka o czystych rączkach.
Uczniowie przyswajali wiedzę nie tylko z Elementarzy. Starali się zrozumieć pojęcia matematyczne poprzez organizowanie samodzielnego działania. Budowali rakiety z figur geometrycznych (galeria).
Wszyscy chętnie i często w minionym roku odwiedzali pobliskie Domy Kultury. Między innymi brali udział w projekcie „Szkoła Muz”, którego istotą są zajęcia interaktywne z trzech dziedzin sztuki: plastyki, teatru i tańca (galeria).
Nie mogliśmy również zapomnieć o naszym bajkowym przyjacielu Kubusiu Puchatku (galeria). W ramach projektu „Świat Kubusia Puchatka” uczniowie czytali oraz opowiadali sobie jego przygody.
Pobliskie Biblioteki również zaproponowały naszym uczniom atrakcyjne zajęcia. Klasy III zdobyły wiedzę na temat bibliotek oraz mogły stworzyć swój własny teatr (galeria).
Tematyka osób niepełnosprawnych jest naszym uczniom bliska. Dzieci brały udział w warsztatach „Małymi Krokami” (galeria), gdzie przez doświadczenie mogły zajrzeć do świata osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Współpracujemy z kilkoma przedszkolami, dlatego też chętnie na nasze zajęcia zapraszamy przedszkolaków. Najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie, wykonać prace plastyczną, zwiedzić szkołę i przekonać się, że nie ma się co jej bać (galeria).
Aby zbadać niebo i odpowiedzieć sobie na nurtujące nas pytania, uczniowie uczestniczyli w warsztatach astronomicznych. Podczas seansu w mobilnym planetarium mogli je podziwiać z bliska. Było to ogromne przeżycie i duża radość dla dzieci (galeria).
Nie możemy doczekać się następnego roku szkolnego i nowych wyzwań, które ten rok ze sobą przyniesie!
Rok szkolny 2014/2015
Uczniowie klas młodszych w roku szkolnym 2014/2015 wykazali się wyjątkową aktywnością i zaangażowaniem. Brali udział w wielu konkursach, zawodach i olimpiadach niejednokrotnie odnosząc w nich sukcesy. Cieszy nas fakt, że sukcesy te dotyczą szczególnie trudnych konkursów, bo konkursów o wymiarze ogólnopolskim i stołecznym. Trzymajcie tak dalej!
Największe sukcesy:
● Jagoda Król z klasy 3c zajęła I miejsce w Konkursie Wokalnym "Mikrofon dla każdego", II miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat w Konkursie Wokalnym XIV Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (galeria) oraz otrzymała wyróżnienie w kategorii soliści na I Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Honor i Ojczyzna" zorganizowanym przez Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Zespół Kultury Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.
● Maksymilian Lipiński z klasy 3c otrzymał dyplom uznania za najlepszy wynik wśród uczniów klas trzecich naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ALFIK.
● W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON VI miejsce zajęli: Hanna Maciążek i Kamil Turło, VII miejsce: Martyna Waszak, Błażej Sikorski, Dariusz Józefowicz i Bartłomiej Soćko, VIII miejsce: Agata Paprocka, Natalia Słonecka, Aleksander Leśniewski, Justyna Wardecka, Adrian Bednarczyk i Bartosz Chabiera, IX miejsce: Wojciech Sielski i Maciej Choroś (galeria).
● Uczniowie z klasy 2b: Bartłomiej Zbrzezny i Jakub Narożnik, uzyskali za swoje prace wyróżnienia edytorskie w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu "Tomik literacki młodych autorów o tematyce przyrodniczej" (galeria).
● Kacper Czarnecki z klasy 2e zdobył wyróżnienie i nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o przyrodzie i zmianach klimatu „Eko-krzyżówka łamigłówka” (galeria).
● Zespół dziewczynek z klasy 2b w składzie: Agata Paprocka, Zofia Słupecka, Marta Gartkiewicz, Justyna Kucharska i Matylda Majchrowska, zdobył wyróżnienie za piosenkę "Dans la ferme de Mathurin" ze słowami Juliena Chauveau w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej "FrankoFonia 2015" (galeria).
● W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego LEON VI miejsce zajął Wojciech Trzpioła, a Martyna Waszak i Iwo Ciszek zajęli ex aequo VIII miejsce (galeria).
● Zofia Hałaj z klasy 3b zajęła I miejsce w konkursie języka angielskiego "We know it - mini" (galeria).
● W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX wynik bardzo dobry uzyskała Zofia Hałaj, zaś wynik dobry - Tadeusz Sasin z klasy 3b.
● Jakub Narożnik, Jan Melerowicz, Marta Gartkiewicz i Oliwia Romanowska z klasy 2b oraz Daria Kielska z klasy 1e zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, organizowanym przez Fundację Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju w ramach Programu upowszechniania wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami pt. „Czy baterie są jak bakterie?” (galeria).
● Zofia Słupecka z klasy 2b została laureatką Stołecznego Literackiego Konkursu Ekologicznego "W warszawskim parku" (galeria).
● Paweł Paziewski z klasy 1e został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Savoir-vivre na co dzień…” (galeria).
● Nina Słomczyńska z klasy 1c zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy tacy sami”.
● Agnieszka Śledziak z klasy 3a została laureatką konkursu na Wielkanocną Pisankę. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 273 im. dr A. Landy.
Rok szkolny 2013/2014
Klasy I-III w roku szkolnym 2013-2014 mogły pochwalić się sukcesami swoich uczniów, aktywnie uczestniczyły w życiu szkoły, zdobywając dla niej tytuł „Szkoły z energią”. Wesoło i kreatywnie spędzały czas podczas wyjazdów na zielone szkoły: klasy 3a i 3b w Wygoninie (galeria), klasy 3c i 3d w Suchedniowie (galeria). Najmłodsi uczniowie bawili się i poznawali życie pszczół podczas czerwcowego wyjazdu do gospodarstwa agroturystycznego w Wymysłach (galeria). Uczestniczyły w interesujących i rozbudzających ciekawość zajęciach (program "Akwarium z klasą" (galeria) oraz zajęcia laboratoryjne 3c (galeria)). Z ochotą brały też udział w działaniach rozwijających zdolności artystyczne (warsztaty plastyczne 3d (galeria)). Najmłodsi uczniowie dzielnie stawali w szranki konkursowych zmagań, zbierając pierwsze doświadczenia w tym zakresie oraz pierwsze szlify.
Największe sukcesy:
● II miejsce Jagody Król (2c) w konkursie piosenki na XIII Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (organizator: Dom Kultury "Włochy" w Warszawie).
● I miejsce Jagody Król (2c) w IV Międzynarodowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "Piosenka bez granic" (organizator: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 im. prof. T. Kotarbińskiego w Warszawie).
● II miejsce Jagody Król (2c) w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki XII Spotkanie z Piosenką "Warszawa da się lubić" (organizator: Dom Kultury "Włochy" w Warszawie).
● Tytuł laureatki dla Oliwii Obuch (3d) w IV edycji Warszawskiego Konkursu Poetyckiego "Złota Biedronka" (galeria).
● Dyplom i tytuł „Szkoły z energią” - szkołę reprezentowała klasa 1c z wychowawcą w trakcie działań edukacyjnych związanych z programem „Warszawska energia – od poznania do EKO-działania”.
● Nagroda dla Macieja Szymańskiego (1c) w konkursie na hasło ogólnoszkolnej zbiórki elektrośmieci na terenie szkoły.