Opieka zdrowotna
Szkolny gabinet medyczny jest aktualnie nieczynny.
Cukrzyca
Grypa
Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy (pdf)
Inne szczepienia
Przeczytaj list Ministra Zdrowia do rodziców i opiekunów (pdf) w sprawie szczepień (12.05.2024).
Zapoznaj się z materiałami na temat szczepień (w języku polskim i ukraińskim), udostępnionymi przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Oddział Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie przygotował materiały z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień.
Krztusiec, polio, odra
Krztusiec (pdf) - ulotka w języku polskim
Krztusiec (pdf) - ulotka w języku ukraińskim
Polio (pdf) - ulotka w języku polskim
Polio (pdf) - ulotka w języku ukraińskim
Odra (pdf) - ulotka w języku polskim
Odra (pdf) - ulotka w języku ukraińskim
Antybiotyki
Superbakterie - wystawa tematyczna (pdf)
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie zachęca do zapoznania się z artykułem na temat Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach na stronie internetowej.
Zatrucia pokarmowe
Prezentacja dla rodziców (pdf)
Wszawica
W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży z terenu miasta stołecznego Warszawy Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała materiał informacyjno-edukacyjny poświęcony profilaktyce wszawicy.
Wszawica jako choroba pasożytnicza rozprzestrzenia się w dużych skupiskach ludzkich, najczęściej w szkołach, przedszkolach, na koloniach, zielonych szkołach, obozach, miejscach wspólnych zabaw, gdzie o kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Najczęściej na wszawicę głowową chorują dzieci i młodzież w wieku 3-12 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że do zarażenia może dojść w każdym wieku.
Z uwagi na to, że problem wszawicy wciąż istnieje oraz nasila się po powrotach dzieci m.in. z ferii zimowych, kolonii, zachęca się do stosowania zasad profilaktycznych celem ograniczenia występowania tego zjawiska. Należy podkreślić, że podstawową zasadą profilaktyki jest stała i systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców lub opiekunów.
Materiały informacyjno-edukacyjne, w tym tak zwane „ABC podstawowych informacji na temat wszawicy” można znaleźć na stronach internetowych:
https://www.gov.pl/web/psse-warszawa/profilaktyka-wszawicy
https://www.gov.pl/web/gis/wszawica--leczenie-i-zapobieganie--fakty-i-mity-o-wszawicy
List Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie (pdf)