Nagłówek

"Laboratoria Przyszłości"

Nasz szkoła bierze udział w programie edukacyjno-technologicznym "Laboratoria Przyszłości". Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Szczegółowe informacje o nim można znaleźć na stronie internetowej www.gov.pl/web/laboratoria.

Z wykazem sprzętu, zakupionego dla naszej szkoły w ramach programu, można zapoznać się w pliku (pdf).

Lekcje historii z wykorzstaniem kamery cyfrowej

4 grudnia 2023 r. odbyły się w klasach 5a oraz 5b lekcje historii „Uczta na Olimpie”. Szkolną przygodę z mitologią grecką utrwalił przy pomocy kamery przenośnej cyfrowej Sony 4K FDR-AX53 (sprzęt "Laboratoriów Przyszłości") uczeń klasy 8a – Mikołaj Wasilewski. Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego wykonanie było możliwe dzięki ww. sprzętowi.

Matematyka w klasie 4b z wykorzystaniem długopisów 3D

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 4b korzystali z długopisów 3D, zakupionych w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", tworząc zestaw siedmiu podstawowych znaków rzymskich. Następnie dzieci - podczas pracy w grupach - liczby zapisane w systemie dziesiątkowym przedstawiali w systemie rzymskim.