Szkółka piłkarska

SP 209 Varsovia Bielany

Nasza szkoła kontynuuje współpracę z Klubem "VARSOVIA", która zakłada udział w projekcie "Varsovia całej Warszawy". Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem mającym na celu rozszerzenie działalności klubu poprzez utworzenie centra treningowego "Varsovia Football Schools" na Bielanach.

Klub "Varsovia" istnieje już od 57 lat i chciałby podzielić się zdobytym doświadczeniem w szkoleniu dzieci i młodzieży na Bielanach.

Od 2013 roku Uczniowski Klub Sportowy "Varsovia" jest Klubem Partnerskim Legii Warszawa. Współpraca z najlepszym klubem w Polsce dotyczy m.in. rozwoju piłkarstwa dziecięcego i młodzieżowego. Zasady współpracy pomiędzy Legią Warszawa, a naszym Klubem dotyczyć będzie rozwoju piłkarstwa dziecięcego i młodzieżowego, podnoszenia poziomu szkolenia przy udziale i wykorzystaniu potencjału Legii Warszawa, w celu odpowiedniego przygotowania młodych piłkarzy do profesjonalnej kariery.

Nasza szkoła we współpracy ze klubem sportowym i samorządem lokalnym pragnie promować wartości ważne dla naszej szkoły oraz szkolić chłopców i dziewczynki w piłce nożnej. Wykorzystując możliwości organizacyjne i infrastrukturalne, poprzez zajęcia piłkarskie chcemy promować wartości takie jak: fair play, tolerancja, szacunek, uczciwość, aktywny tryb życia, samodzielność oraz zdrowie. Wiemy o tym, że futbol, jako sport drużynowy, jest niezwykle efektywnym nośnikiem tych wartości wśród dzieci i młodzieży.

Dzięki temu projektowi chcemy również objąć jak najwięcej dzieci naszym systemem szkolenia, który został wyróżniony przez PZPN w 2013 i 2014 roku.

"Varsovia Football System" został wyróżniony publikacją w fachowym czasopiśmie "Trener" (nr 2; 07.2013 i nr 4; 12.2014). Wierzymy w to, że uda nam się wyszkolić drugiego Roberta Lewandowskiego, który w Klubie "Varsovia" zaczynał swoją sportową przygodę. Robert trenował w Varsovii 9 lat i teraz czeka na swojego następce.

Mateusz Herbin
Koordynator SP 209 Varsovia Bielany