Rekrutacja 2024/2025
do klas pierwszych

Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025 w Szkole Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny, al. W. Reymonta 25, 01-840 Warszawa, prowadzone będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego. REKRUTACJA

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, kryteriów ustawowych i samorządowych oraz harmonogram postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do oddziałów klas pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 zamieszczone są również na stronie internetowej Biura Edukacji.

Szanowni Państwo,

jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa ofertę dydaktyczną przeznaczoną dla kandydatów do klas pierwszych, która ułatwi Państwu decyzję, czy wybrać naszą szkołę jako miejsce nauki dziecka.

5 marca 2024 r. rozpoczyna się proces rekrutacyjny do klas pierwszych, dlatego wcześniej serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu podczas dni otwartych, które odbędą się w dniach 17 i 24 lutego 2024 r. (soboty) w godzinach 10.00-12.00.

• 17 lutego 2024 r. integracyjne spotkanie dzieci, rodziców z nauczycielami. Temat przewodni: „Zimowe igraszki”.
  • 24 lutego 2024 r. integracyjne spotkanie dzieci, rodziców z nauczycielami. Temat przewodni: „Witajcie w naszej bajce”.

ZAPEWNIAMY:
• realizację podstawy programowej zgodnie z zalecanymi warunkami i sposobami realizacji,
• smaczne posiłki przygotowywane w szkole,
• opiekę psychologiczno-pedagogiczną, w tym psychologa, pedagoga, pedagoga specjalnego, logopedy i pedagoga terapeuty,
•  opiekę świetlicową w godzinach 7.00-17.30,
• ścisłą współpracę z instytucjami kultury, m.in. Bielańskim Ośrodkiem Kultury, Młodzieżowymi Domami Kultury, Mediateką,  Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej,
• sale dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, usytuowane na parterze, wyposażone w kolorowe szafeczki i kącik rekreacyjny,
• część szatni wydzieloną dla najmłodszych dzieci,
• ogrodzony plac zabaw,
• nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych (m.in. monitory i tablice interaktywne),
• wykwalifikowaną kadrę,
• przyjazną i bezpieczną atmosferę, w myśl słów:

„Radosne dzieci uczą się lepiej” (Juul Jespers)

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną, obejrzenia prezentacji, filmików umieszczonych na naszej stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku.

Małgorzata Miller
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 209 w Warszawie

Zachęcamy do obejrzenia filmików o naszej szkole.

Klasy pierwsze

CO KAŻDY RODZIC WIEDZIEĆ POWINIEN O GOTOWOŚCI SZKOLNEJ DZIECKA? - prezentacja

NASZE KLASY w roku szkolnym 2024/2025

W roku szkolnym 2024/2025 zapraszamy do klas pierwszych z dodatkowymi godzinami:

- wychowania fizycznego (elementy tenisa ziemnego), dodatkowa godzina języka hiszpańskiego;
- języka angielskiego, dodatkowa godzina języka hiszpańskiego;
- zajęć ekologicznych z elementami kodowania (rozwijanie zainteresowań robotyką, programowaniem, kodowaniem,  informatyką oraz przyrodą, geografią i ekologią), dodatkowa godzina języka hiszpańskiego.