Konkursy minione

Literacki Konkurs Fantasy
"W kręgu Śródziemia"

VI edycja

VI edycja Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia" dobiegła końca. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I:
I miejsce – Gaja Jabłońska (SP 357, Bemowo)
II miejsce – Alicja Lachmirowicz (SP 92, Żoliborz)
III miejsce – Kamil Madoń (SP 92, Żoliborz)

Kategoria II:
I miejsce – Izabela Dziekan (SP 391, Żoliborz)
II miejsce – Maja Siatkowska (SP 368, Białołęka)
III miejsce – Zofia Szcześniak (SP 223, Bielany)

Kategoria III:
I miejsce – Aleksander Grodzki (SP 60, Praga Południe)
II miejsce – Elżbieta Ambrzykowska (SP 350, Bemowo)
III miejsce – Grzegorz Sobieniak (SP 354, Praga Północ)

Uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród odbyła się 7 czerwca 2019 r.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy.

Była to ostatnia edycja konkursu.

V edycja

V edycja Literackiego Konkursy Fantasy "W kręgu Śródziemia" dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, autorom interesujących i niezwykle różnorodnych prac z gatunku fantasy.

Oto zwycięzcy konkursu:

Kategoria I:
I miejsce – Maciej Dąbrowski (SP 285, Targówek)
II miejsce – Aleksandra Krzysiak (SP 11, Ursus)
III miejsce – Alicja Sklepik (SP 238, Wola)

Kategoria II:
I miejsce – Maria Kamińska (SP 92, Żoliborz)
II miejsce – Maja Jastrzębska (SP 218, Wawer)
III miejsce – Maciej Kędzierski ("Żagle" SP Stowarzyszenia Sternik)

Kategoria III:
I miejsce – Anna Piechowicz (SP 218, Wawer)
II miejsce – Joanna Nowak (SP 85, Mokotów) i Jagoda Święcicka (SP 69, Mokotów)
III miejsce – Pola Reszczyńska (SP 86, Wawer)

Serdecznie gratulujemy!

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 7 czerwca 2018 r.

IV edycja

IV edycja Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia" dobiegła końca. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I:
I miejsce – Maciej Dąbrowski (SP 285, Targówek)
II miejsce – Bartłomiej Całka (SP 94, Włochy)
III miejsce – Maria Kamińska (SP 92, Żoliborz)

Kategoria II:
I miejsce – Jakub Uzarski (SP 104, Wilanów)
II miejsce – Jagoda Święcicka (SP 69, Mokotów)
III miejsce – Sylwia Ciuchnowicz (SP 97, Ochota)

Kategoria III:
I miejsce – Olga Rostkowska (SP 92, Żoliborz)
II miejsce – Krzysztof Soja (SP 285, Targówek)
III miejsce – Martyna Chmielnicka (SP 260, Mokotów)

Serdecznie gratulujemy!

Uroczystość rozdania nagród odbyła się 12 czerwca 2017 r.

III edycja

17 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia". Laureaci konkursu odebrali dyplomy i nagrody.

Na konkurs nadesłano łącznie 92 prace, w tym 45 w kategorii "Quest" i 47 w kategorii "Opowieść".

Uczestnicy konkursu po raz kolejny udowodnili, że literatura fantasy daje twórcom niezliczone możliwości doboru tematów, motywów i stylów. Że świat fantasy to gigantyczna przestrzeń, którą można wypełnić przeróżnymi opowieściami. O wyjątkowości tego gatunku literatury decyduje bowiem nie tylko magiczność tworzonych na jej kartach światów, lecz także uniwersalność podejmowanych weń zagadnień, których centralnym punktem pozostaje jednak niezmiennie człowiek i jego sprawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie prac. Stworzyliście wspólnie wspaniały zbiór opowiadań.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii "Quest":
I miejsce - Emilia Beata Jedynak (SP 50, Praga Północ)
II miejsce - Olga Rostkowska (SP 92, Żoliborz)
III miejsce - Martyna Szczygieł (SP 185, Praga Południe)

W kategorii "Opowieść":
I miejsce - Marta Czabańska (Prywatna SP 92, Wawer)
II miejsce - Iga Bocian (SP 246, Praga Południe)
III miejsce - Dominika Charszlak (SP 203, Śródmieście) i Maciej Dąbrowski (SP 285, Targówek)

Gratulujemy!

II edycja

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 60 prac, napisanych przez uczniów z 28 szkół podstawowych z całej Warszawy. Nadesłane teksty reprezentowały rozmaite nurty literatury fantasy. Różnorodność tematyczna, bogactwo problematyki i nastrojowości prac stały się jednak - ponownie - największą wartością Konkursu, który po raz kolejny pokazał ogrom możliwości, które daje twórcom ten gatunek literacki.

Zwycięzcami konkursu zostały: I miejsce − Natalia Tokarska (SP 344, Białołęka), II miejsce − Maria Bołdok (SP 133, Bielany), III miejsce − Zuzanna Wierzbicka (SP 119, Mokotów).

Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbyło się 11 czerwca 2015 r. w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie.

Przeczytaj prace nagrodzone w Konkursie zamieszczone w antologii (pdf).

I edycja

Pierwsza edycja Literackiego Konkursu Fantasy "W kręgu Śródziemia" dobiegła końca. Wzięło w niej 31 uczniów z bielańskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Jury konkursu podjęło decyzję o przyznaniu łącznie pięciu nagród: trzech w kategorii "Szkoła podstawowa" i dwóch w kategorii "Gimnazjum".

Zwycięzcami konkursu zostały:

Szkoła podstawowa: I miejsce − Maria Bołdok (SP 133), II miejsce − Sara Stec (SP 187), III miejsce − Alicja Kucharska (SP 293).

Gimnazjum: I miejsce − Katarzyna Figa (G 76), II miejsce − Laura Lipińska (G 76).

Wręczenie nagród odbyło się 18 czerwca 2014 r. w naszej szkole.