Konkurs "Edukujemy – Pomagamy" – zbiórki baterii

Rok szkolny 2019/2020

Miło mi poinformować, że w V edycji Ogólnopolskiego  Konkursu „Edukujemy – Pomagamy”, organizowanego corocznie przez Organizację Odzysku „Reba”, nasza szkoła odniosła ogromny sukces, zajmując IV miejsce. Wzięło w nim udział 175 placówek z całego kraju. Akcja polega na zbieraniu zużytych baterii.

Najwięcej zużytych baterii zgromadziła, podobnie jak w ubiegłym roku, klasa 3c. Rekordzistką w tej akcji okazała się ponownie Ania Wąsik z klasy 3c. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Lindner z klasy 3b, a trzecie miejsce Michalina Stalińska z klasy 4c. Serdeczne gratulacje! W zbiórce wzięło udział łącznie 29 klas. Najwięcej zużytych baterii zebrały klasy: 3c, 3b, 4c, 3d, 7d, 4b, 7c, 2a, 2c, 6d. Wspólnie zebraliśmy ponad tonę zużytych baterii, dokładnie 1080 kg.

Biorąc udział w tym ekologiczno-charytatywnym konkursie, mogliśmy wesprzeć „Fundację dla Rodaka”, która otrzymała wsparcie rzeczowe w postaci wyposażenia Domu Kresowego w Pitynach. Dom ten będzie miejscem spotkań repatriantów z Kazachstanu i innych państw.

Z powodu pandemii firma Reba nie mogła zorganizować uroczystej gali wręczenia dyplomów dziesięciu wyróżniającym się placówkom w kraju. Dyplom dostarczony do szkoły można obejrzeć poniżej. Drobne upominki, ufundowane przez Organizację Odzysku Reba oraz Radę Rodziców naszej szkoły, zostaną wręczone szkolnym rekordzistom po powrocie do nauki stacjonarnej.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, ich rodzicom, wychowawcom i pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie w akcję. Mam nadzieję, że w bieżącym roku szkolnym sytuacja pandemiczna pozwoli nam ponownie zebrać zużyte baterie. Tym razem będziemy mogli dołożyć swoją cegiełkę do niesienia pomocy Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Laskach.

Chroniąc środowisko, pomagajmy potrzebującym.

W. Dąbrowska – szkolny koordynator akcji

Rok szkolny 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Edukujemy – Pomagamy”, zorganizowanym przez firmę odzysku Reba, w którym należało zebrać jak największą liczbę baterii. W konkursie wzięło udział 28 klas. Łącznie zebraliśmy 2130 kg zużytych baterii.

Na stronie organizacji REBA zamieszczono listę szkół biorących udział w konkursie, słowa podziękowania od Fundacji Integracja oraz Savoir Vivre Fundacji Integracja. Relacje z wręczenia sprzętu komputerowego Fundacji Integracja można przeczytać na stronie Fundacji Integracja.

W. Dąbrowska – szkolny koordynator akcji