Tekst łatwy do czytania (ETR)

Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny

Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie, czyli w skrócie Szkoła lub Placówka, jest publiczną placówką oświatową, ulokowaną na osiedlu Wawrzyszew w Dzielnicy Bielany przy Alei Władysława Reymonta 25 w Warszawie.

Tutaj jest główny budynek Szkoły, w którym pracują dyrektor, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni oraz uczęszczają dzieci do Oddziałów Przedszkolnych i uczą się dzieci klas 1-8.

Budynek składa się z 4 kondygnacji- piwnica, parter, pierwsze i drugie piętro.

Budynek ma dwa wejścia – wejście główne schodami w dół do pomieszczeń w piwnicy np. szatnie oraz w górę, które porowadzi na parter i ze względów bezpieczeństwa jest obecnie zamknięte.

oraz wejście boczne- to wejście w chwili obecnej jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych, bo prowadzi do pomieszczeń przeznczonych dla nich.

Jest jeszcze wejście dodatkowe od strony boiska szkolnego - to wejście jest odpowiednie dla osób niepełnosprawnych, starszych i dla mam z dziećmi. Wejściem tym można dostać się do sali gimnastycznej oraz dyżurki pracowników szkoły.

Dyrektorem placówki od 2018 roku jest pani mgr Małgorzata Miller.

Czym zajmuje się szkoła?

Naszym celem jest szkoła:

MĄDRA, a więc EFEKTYWNA

sprawnie zarządzana, dająca absolwentowi rzetelną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym, rozwijająca zainteresowania i wspierająca indywidualny rozwój ucznia.

PRZYJAZNA

dla ucznia, rodzica i pracownika, przekazująca dobre wzorce osobowe, ucząca patriotyzmu, dbałości o własne zdrowie i środowisko, dostosowująca wymagania do indywidualnych potrzeb każdego dziecka, wyrównująca szanse edukacyjne.

BEZPIECZNA

tolerancyjna, bez przemocy, konsekwentnie przestrzegająca jednolitych zasad wychowawczych ustalonych we współpracy z rodzicami.

Kontakt z pracownikami szkoły

Zapraszamy Was do sekretariatu od poniedziałku do piątku.

Godziny pracy:

Poniedziałek 8.00-16.00

Wtorek 8.00-16.00

Środa 8.00 -18.00

Czwartek 8.00-9.00

Piątek 8.00-16.00

Jeśli chcesz się z nami skontaktować telefonicznie, zadzwoń na numer 22 663 55 69

Możesz też wysłać e-mail na adres: sp209@edu.um.warszawa.pl

Żeby załatwić sprawy w szkole osoby ze szczególnymi potrzebami mogą:

napisać pismo i wysłać je na adres:

Szkoła Podstawowa 209 im. Hanki Ordonówny

Al. Reymonta 25

przynieść pismo do sekretariatu

Sekretariat to biuro, w którym można zostawić pisma, podania i dokumenty. Tutaj możesz wziąć specjalne druki, które będą potrzebne do załatwienia sprawy.

Jak trafić do Sekretariatu?

Wchodzisz wejściem głównym schodami w dół i przez podwójne drzwi.

Gdy wejdziesz do budynku na wprost zobaczysz schody na półpiętro:

Na górze znajduje się Dyżurka, na której przez cały dzień dyżur pełni oddelegowany pracownik szkoły, który w razie potrzeby udzieli pomocy i informacji.

Po wejściu na kolejne schody zobaczysz korytarz i drzwi do sekretariatu.

Tak sekretariat wygląda w środku.

Istnieje możliwość wejścia wejściem górnym, po wcześniejszym umówieniu się. Wtedy od razu znajdziesz się przy sekretariacie.

Możesz też napisać wiadomość i wysłać na adres e-mail: sp209@edu.um.warszawa.pl

Jeśli chcesz możesz do nas zadzwonić na numer 22 663 55 69