Wycieczki dla uczniów z funduszu miejskiego

Szanowny Panie Prezydencie,

dziękujemy za to, że zadbał Pan o to, abyśmy od wczesnych lat szkolnych uczestniczyli w życiu kulturalnym stolicy. Dzięki programowi „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” mieliśmy okazję być w wielu miejscach kultury, takich jak: teatr, kino, muzea, galerie sztuki dawnej i współczesnej. Zdobywamy wiedzę i uczestniczymy w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych Warszawy. Byliśmy w wielu warszawskich instytucjach nauki i sportu.

Nasze wychowawczynie zorganizowały nam także wyjścia klasowe, podczas których mogliśmy zwiedzać miejsca pamięci narodowej. Oglądaliśmy zabytki z minionych epok. Wiele klas wyjechało na wycieczki turystyczno – krajoznawcze, była to dobra okazja do zobaczenia najpiękniejszych – naszym zdaniem - miejsc Polski.

Program „Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” to okazja dla wszystkich uczniów naszej szkoły, aby w ciekawy sposób się uczyć. Zdobywamy wiedzę nie tylko w sali lekcyjnej, ale także w przestrzeni miasta.

DZIĘKUJEMY!
Uczniowie SP 209

Wizyta klasy 3a przy grobie Hanki Ordonówny

30 października uczniowie klasy 3a udali się na Cmentarz Powązkowski, gdzie odwiedzili grób patronki naszej szkoły - Hanki Ordonówny. Wycieczka była elementem realizowanego w szkole projektu #SzkołaPamięta.

Joanna Buczyńska

Wycieczka do Citibank Europe Plc.

18 października 2019r. klasa 1c udała się do Citibank Europe Plc. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zapoznać się z historią banku, sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy. Jedną z atrakcji była możliwość zaprojektowania własnej karty płatniczej. Ponadto pracownicy zorganizowali dla uczestników możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach. Podczas zwiedzania dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy w banku. Pracownikom Citibank Europe Plc składamy serdeczne podziękowania za przemiłą atmosferę i przekazaną wiedzę.

Więcej zdjęć w galerii.

Dorota Gerłowicz

Informacje na temat wycieczek klas I-III w ubiegłych latach są dostępne w zakładce Archiwum.