Opieka zdrowotna

Szkolny gabinet medyczny jest aktualnie nieczynny.

Szczepienia

Zapoznaj się z materiałami na temat szczepień (w języku polskim i ukraińskim), udostępnionymi przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Ulotki GIS Polska (zip)

Ulotki GIS Ukraina (zip)

Ulotki NIZP-PZH Polska (zip)

Ulotki NIZP-PZH Ukraina (zip)

Ulotki WSSE w Warszawie (zip)

Oddział Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m. st. Warszawie przygotował materiały z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień.

Grypa

GRYPA - ulotka (pdf)

Wszawica

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży z terenu miasta stołecznego Warszawy Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przygotowała materiał informacyjno-edukacyjny poświęcony profilaktyce wszawicy.

Wszawica jako choroba pasożytnicza rozprzestrzenia się w dużych skupiskach ludzkich, najczęściej w szkołach, przedszkolach, na koloniach, zielonych szkołach, obozach, miejscach wspólnych zabaw, gdzie o kontakt głowy z głową jest szczególnie łatwo. Najczęściej na wszawicę głowową chorują dzieci i młodzież w wieku 3-12 lat. Nie zmienia to jednak faktu, że do zarażenia może dojść w każdym wieku.

Z uwagi na to, że problem wszawicy wciąż istnieje oraz nasila się po powrotach dzieci m.in. z ferii zimowych, kolonii, zachęca się do stosowania zasad profilaktycznych celem ograniczenia występowania tego zjawiska. Należy podkreślić, że podstawową zasadą profilaktyki jest stała i systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców lub opiekunów.

Materiały informacyjno-edukacyjne, w tym tak zwane „ABC podstawowych informacji na temat wszawicy” można znaleźć na stronach internetowych:

List Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie (pdf)

Krztusiec, polio, odra

Krztusiec (pdf) - ulotka w języku polskim

Krztusiec (pdf) - ulotka w języku ukraińskim

Polio (pdf) - ulotka w języku polskim

Polio (pdf) - ulotka w języku ukraińskim

Odra (pdf) - ulotka w języku polskim

Odra (pdf) - ulotka w języku ukraińskim

Antybiotyki

Superbakterie - wystawa tematyczna (pdf)