Turniej Czytelniczo-Językowy

Turniej Czytelniczo-Językowy w roku szkolnym 2023/2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI edycji Turnieju Czytelniczo-Językowego, organizowanego przez naszą szkołę.

Wszelkie niezbędne informacje o nim znajdują się w załącznikach.

Zgłoszenia do etapu dzielnicowego należy dostarczyć do 26 lutego 2024 r.

Regulamin (docx)
Karta zgłoszenia (docx)

Turniej Czytelniczo-Językowy w roku szkolnym 2022/2023

"Czego uczą nas bohaterowie baśni"... to hasło XVI edycji Turnieju Czytelniczo-Językowego, organizowanego w naszej szkole i finansowanego przez Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, w którym biorą udział uczniowie z klas drugich i trzecich bielańskich szkół podstawowych. Turniej składał się z trzech etapów. Warunkiem przystąpienia do niego było przeczytanie podanych w regulaminie baśni oraz wykonanie pracy plastycznej techniką collage. Nadesłane prace zostały wykorzystane w turnieju jako element dekoracji. Wiele z nich zostało nagrodzonych. Uczniowie wykonywali zadania o różnym stopniu trudności, sprawdzające znajomość treści baśni i pisownię trudniejszych wyrazów przeczytanych utworów. Uczniowie otrzymali książki, dyplomy, zaś sześciorgu finalistom wręczono dodatkowo medale.

Laureatami turnieju w klasach drugich zostali następujący uczniowie:
I miejsce – Mikołaj Mielowski (SP 369)
II miejsce – Hanna Kwiatkowska (SP 293)
III miejsce – Kornelia Jończyk (SP 80)

Natomiast w klasach trzecich:
I miejsce – Emilia Śliwa (SP 209)
II miejsce – Natalia Woźniak (SP 80)
III miejsce – Anna Zagalska (SP 293)

Czytanie odgrywa ogromną rolę w wychowaniu młodego człowieka. Stały kontakt dziecka z książką ma znaczący wpływ na rozwój jego osobowości, rozwija wrażliwość na piękno języka, wzbogaca słownictwo, pomaga w rozumieniu innych ludzi z otaczającego świata.

Gratulujemy laureatom!

w roku szkolnym 2018/2019

8 maja 2019 r. odbył się finał Bielańskiego Turnieju Czytelniczo-Językowego dla uczniów klas II i III. Wzięło w nim udział 13 uczniów z SP 80, SP 133, SP 209, SP 223, SP 289 i SP 370. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, segregowały wyrazy wg zasad ortograficznych i opowiadały losowo wybrane legendy. Wszyscy znakomicie wykonali zadania. Laureatami konkursu zostali:

Dagmara Zawiślak, kl. II (SP 370)
Tymoteusz Kaleta, kl. III (SP 289)
Krzysztof Witkowski, kl. II (SP 209)
Maria Małaczek, kl. III (SP 209)
Andrzej Karaś, kl. II (SP 209)
Aleksander Janowski, kl. III (SP 80)

Na zakończenie uczniowie otrzymali nagrody książkowe, wyróżnienia za prace plastyczne, a ich wychowawcy dyplomy.

Więcej zdjęć w galerii.

w roku szkolnym 2016/2017

Czytanie to ważna sprawa dla każdego, dlatego w naszej szkole od dwunastu lat przeprowadzany jest Turniej Czytelniczo-Językowy dla dzieci z klas II – III z bielańskich szkół. Pokazujemy zdjęcia z tegorocznego finału, który odbył się 24 kwietnia 2017 r. Jego przewodnią myślą była „Wędrówka z bohaterami naszych książek”. Uczniowie opowiadali o miejscach i przygodach, które przeżywali z bohaterami takimi jak: Koziołek Matołek, niedźwiadek Wojtek, doktor Dolitlle, pies Lampo, pingwiny z Antarktydy, Filonek, Anaruk z Grenlandii.

Oto Laureaci z naszej szkoły:
Bartłomiej Karaś (3f) - I miejsce
Zuzanna Sitek (2d) - II miejsce
Ada Malinowska (3f) - III miejsce

Gratulujemy!!!

w roku szkolnym 2014/2015

Hasło tegorocznej edycji bielańskiego Turnieju Czytelniczo-Językowego brzmiało: "Przyjaźń to ważna sprawa". Uczniowie klas drugich i trzecich czytali wybrane wcześniej pozycje książkowe. Po ich przeczytaniu wykonali ilustrację przedstawiającą ulubionego bohatera.

Szkoły wybrały swoje reprezentacje do etapu II (międzyszkolnego). Uczestniczyło w nim 40 dzieci z ośmiu bielańskich szkół. Do finału przeszło 11 uczniów klas drugich i 11 z klas III.

W finale najlepsi okazali się z klas II: Filip Topp i Kamil Prusak z SP 80 oraz Julia Turło z SP 209. Laureatami klas III zostali: Lena Dziadosz z SP 80, Maja Liberadzka z SP 289 oraz Urszula Gawkowska z SP 293.

Dzieci te zostały obdarowane książkami i statuetkami. Wszyscy uczestnicy finału dostali pamiątkowe dyplomy i książki.

Tegoroczny temat Turnieju był trudny, ale naszym zdaniem bardzo potrzebny, gdyż zachęcał dzieci do mówienia o swoich uczuciach, pokazywał jak ważną sprawą są nasze więzi z innymi.

Gratulacje dla wszystkich finalistów!

Dziękujemy nauczycielom  za ich wkład w rozbudzanie zainteresowania czytelnictwem uczniów. Obejrzyjcie galerię.