Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami

Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła uczestniczy w programie "Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami", którego celem jest edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych. Program organizowany jest przez Fundację "Aby żyć" we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

W ramach programu uczniowie zapoznają się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobędą wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznają sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomią się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie: www.kleszcze.net